Eminente Gran Reserva (0,7l)

Eminente Gran Reserva Edition No1 je desetiletý kubánský rum ze směsi světlého rumu a aguardiente (pálenek z cukrové třtiny, považovaných za duši kubánských rumů), jenž dozrával v sudech z francouzského dubu. Eminente Gran Reserva Edition No1 obsahuje 80 % aguardiente a má 43,5% obsah alkoholu.


  • Na skladě
1 690 Kč
Kategorie: Eminente
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Kuba
Barva / Typ: Tmavý
Balení: Holá láhev
 

Eminente Gran Reserva Edition No1 je desetiletý kubánský rum ze směsi světlého rumu a aguardiente (pálenek z cukrové třtiny, považovaných za duši kubánských rumů), jenž dozrával v sudech z francouzského dubu. Eminente Gran Reserva Edition No1 obsahuje 80 % aguardiente a má 43,5% obsah alkoholu.

 

Zrání 

César Martí, nejmladší rumový mistr v historii Kuby, je známý pro své pokusy se zráním aguardiente, které ukládá do různých prostředí a do různých typů sudů. Pro své znalosti a zkušenosti je považován za enologa rumu. První edice rumu Eminente Gran Reserva je výsledkem jeho posledního experimentu.

Eminente Gran Reserva Edition No1 vytvořil s použitím 80 % aguardiente, které nechal zrát za specifických podmínek: v suchém sklepě, kde se voda vypařuje rychleji než alkohol.

Výsledný blend aguardiente a světlého rumu zraje nejméně deset let a následně tři měsíce dozrává v sudech z francouzského dubu. To dodává rumu komplexnost, ale také určitou rovnováhu chuti s tóny medu, santalového dřeva a pomerančového květu.

 

Chuť

Rum má zářivou mahagonovou barvu s červenými odlesky. Prvotní aroma čerstvě pražené kávy, červeného ovoce a květin střídají tóny medu a vanilky s příjemnou, téměř mentolovou svěžestí. Chuť je harmonická, krémová a hluboká s tóny ovoce. Dominují sušené meruňky a pomerančové květy s náznakem santalového dřeva, lískového oříšku a nového koření. Dlouhá a hedvábná dochuť s kořenitými tóny sečuánského pepře a jemným závanem karamelu, borové mízy a šafránu.

 

Servírování

Tento rum podávejte ideálně čistý nebo na velké kostce ledu.

 

Láhev

Rum Eminente Gran Reserva vzniká v souladu s tradicemi běžnými v samotném srdci kubánského ostrova, kterému místní říkají „Isla del Cocodrilo“ kvůli neobvyklému tvaru připomínajícímu krokodýla, jehož domovinou je právě Kuba. Senzorická textura povrchu lahve Eminente a ostrov ve tvaru krokodýla vyobrazený na etiketě jsou poctou právě tomuto endemickému živočichovi Kuby.

 

opravdová Autenticita

Eminente Gran Reserva je jedním z mála kubánských rumů prodávaných za hranicemi Kuby, který získal prestižní chráněné označení původu „Denominación de Origen Protegida“, neboli „D.O.P. Ron de Cuba“. Toto označení uděluje regulační orgán stanovující přísná pravidla zajišťující autenticitu kubánského rumu.

Podobné produkty

  • emi
    Eminente Reserva je obzvláště lahodný kubánský rum, který vytvořil nejmladší kubánský rumový mistr César Martí. Je vyroben ze 100% kubánské cukrové...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Nové rumy bohaté chuti ze srdce kubánského ostrova, kterému místní říkají “Isla del Cocodrilo” kvůli jeho neobvyklému tvaru připomínající krokodýla. Eminente je zhmotněným snem Césara Martího, nejmladšího rumového mistra v historii Kuby, který usiluje o obnovu tradičních kubánských rumů. Díky svému pevnému odhodlání a zručnosti v řemesle vytvořil César Martí nový druh rumu, který v sobě spojuje bohatost a hloubku chuti tradiční výroby rumu z 19. století.

Rum Eminente je bohatý a plný rum, který čerpá inspiraci z kubánských eaux-de-vie z cukrové třtiny z 19. století se vší jejich komplexností. Směs stařených rumů aguardientes a lehkých rumů vytváří kubánský rum, jak ho známe. Aguardiente přináší komplexnost a hloubku vůní, zatímco lehký rum dodává vitalitu díky síle alkoholu. Zaměřením na tyto rafinované aguardientes stanovuje Eminente nové standardy s rumem Reserva, který je vyroben ze 70 % ze starých aguardientes, což je nejvyšší podíl mezi všemi kubánskými rumy.