Egly Ouriet Brut Blanc de Noirs V.V. Grand Cru (0,75l)

Blanc de Noirs "Vieilles Vignes" - staré víno, myšleno staré vinné keře, je čistokrevný Pinot Noir pocházející z vinice "Les Crayéres" - réva zde byla vysázena v roce 1946, v současnosti je průměrné stáří keřů více než 60 let. Mělká půda je sotva 30 cm hluboká, pak už jen křída a zase jen křída. Zdejší terroir se dá vyjádřit jedním slovem - výjimečný! Vinifikace probíhá pouze v dubovém sudu, tedy bez jablečno-mléčného kvašení, v lahvi na kvasinkách víno zrálo 52 měsíců. Ve sklence se zobrazí rafinovaný Pinot, jehož svůdný výraz červeného ovoce se silným minerálním akcentem a velice nízkou dosáží vykazuje naprosto dokonalou architekturu chuti.


  • Na skladě
9 226 Kč
Kategorie: Egly Ouriet
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Zemì pùvodu: Francie
 

Blanc de Noirs "Vieilles Vignes" - staré víno, myšleno staré vinné keře, je čistokrevný Pinot Noir pocházející z vinice "Les Crayéres" - réva zde byla vysázena v roce 1946, v současnosti je průměrné stáří keřů více než 60 let. Mělká půda je sotva 30 cm hluboká, pak už jen křída a zase jen křída. Zdejší terroir se dá vyjádřit jedním slovem - výjimečný! Vinifikace probíhá pouze v dubovém sudu, tedy bez jablečno-mléčného kvašení, v lahvi na kvasinkách víno zrálo 52 měsíců. Ve sklence se zobrazí rafinovaný Pinot, jehož svůdný výraz červeného ovoce se silným minerálním akcentem a velice nízkou dosáží vykazuje naprosto dokonalou architekturu chuti. Citrusy, červené ovoce, intenzivní křídová mineralita a jakákoliv absence líbivé sladkosti představují ohromující sílu charakteru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

eglyouriet_logo

Tento kultovní šampaňský dům v současné době řídí nadaný vinař Francis Egly se svým otcem Michelem, který zdědil vinice od svého otce Charlese. Doména disponuje přibližně osmi hektary vinohradů, kdy všechny leží na území se statusem Grand Cru, převážně v Ambonnay (kde Francois a Michel vlastní 7,2 ha), ale také ve Verzenay (dalších 1,2 ha) a v Bouzy (maličká parcela).

Vinohrady, jejichž stáří se pohybuje mezi 30 a 50 lety, jsou osázeny ze 75 % odrůdou Pinot Noir, zbylých 25 % tvoří hlavně Chardonnay a stará výsadba Meunier ve Vrigny.

Vína fermentují v dřevěných sudech, nejsou čiřena nebo filtrována před lahvováním pro druhotnou fermentaci a velmi se šetří se sírou. Vína jsou obvykle tři až čtyři roky na kvasnicích, ale někdy i déle (sedm let v případě ročníku 1996). Jsou minimálně dozážována a informace o délce zrání a odstřelení z kvasnic jsou vždy na zadní etikety láhve.