De Venoge LOUIS XV 2008 (0,75l) v dárkové krabičce

50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay. Výrazná vůně nabízí tóny bílých květů, broskvového džemu, medu, pomerančové kůry a koření. Chuť je vyzrálá, bohatá a vytrvalá. Dominují v ní noty grilovaných meruněk, zázvoru, křupavých croissantů, mandlí a másla. Závěr je impozantně dlouhý ale svěží.


  • Na skladě
7 990 Kč
Kategorie: De Venoge
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2008
Balení: Dárkové balení
 

Nejprestižnější cuvée de Venoge nese jméno francouzského krále Ludvíka patnáctého, kterému Champagne tolik vděčí. Dekretem z 25. května 1728 Ludvík XV. povolil lahvování vína a přepravu vína v lahvích. Ta byla dříve zakázána kvůli křehkosti skla a víno se smělo přepravovat pouze v sudech. Tento zákon znamenal, že se tedy šampaňskému otevírá cesta do celé Evropy. Šampaňské LOUIS XV je proto věnováno tomuto velkému panovníkovi a uvnitř krabičky je vytištěna kopie královského dekretu.

 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Pinot Noir pochází z Grand Cru vinic ve Verzenay a Bouzy. Chardonnay pochází z Grand Cru vinic v Oger, Le Mesnil-surOger a Avize.

 

Zrání

Tento Brut zraje minimálně 12 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

Chuť

Šampaňské má zářivou zlatavou barvu a jemné bublinky tvořící kroužky na hladině. Výrazná vůně nabízí tóny bílých květů, broskvového džemu, medu, pomerančové kůry a koření. Chuť je vyzrálá, bohatá a vytrvalá. Dominují v ní noty grilovaných meruněk, zázvoru, křupavých croissantů, mandlí a másla. Závěr je impozantně dlouhý ale svěží.

 

Párování k jídlu

Toto prestižní šampaňské bude výborně jako aperitiv, ale hezky doplní sýry nebo maso, jako je drůbež nebo bůček, a překvapí zejména s humrem nebo se sivenem severním.

Šampaňské doporučujeme podávat o teplotě 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

de-Venoge-logo-2048x1024-2

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech 20. století to byla spolu s Moët & Chandon největší vinařská firma v Champagne. Henri-Marc byl prvním, kdo začal své etikety ilustrovat, což bylo v Champagne něco zcela nového. Navrhl ilustrované etikety nejen pro de Venoge, ale i pro Moët a další značky. První etiketa byla oválná se jménem společnosti a dvěma nakreslenými láhvemi. Prestižním cuvée domu Champagne de Venoge je cuvée Louis XV.

V současnosti produkuje de Venoge cca jeden milion lahví.