Organic

Drappier Quattuor Blanc de Quatre Blancs Brut (0,75l)

„Quattuor“ je prvním a jedinečným bílým šampaňským pocházejícím ze čtyř různých bílých odrůd: Arbanne, Petit Meslier, Pinot Blanc a Chardonnay. Vůně velmi svěžích hroznů a citrusových plodů, která se vyvíjí směrem k tónům medových jablek a fíkové marmelády, nesené buketem bílých květů. V chuti je šampaňské velmi svěží, minerální a čiperné, s velmi vytrvalým závěrem.


  • Na skladě
2 175 Kč
Kategorie: Drappier
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 25 % Chardonnay, 25 % Arbanne, 25 % Petit Meslier a 25 % Pinot Blanc (neboli Blanc de Blancs)

„Quattuor“ je prvním a jedinečným bílým šampaňským pocházejícím ze čtyř různých bílých odrůd: Arbanne, Petit Meslier, Pinot Blanc a Chardonnay. Používají se v něm tedy takzvané staré či zapomenuté odrůdy.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l.

 

Chuť

Jasná žlutá zlatá barva se zelenkavými odlesky. Vůně velmi svěžích hroznů a citrusových plodů, která se vyvíjí směrem k tónům medových jablek a fíkové marmelády, nesené buketem bílých květů. V chuti je šampaňské velmi svěží, minerální a čiperné, s velmi vytrvalým závěrem.

 

Párování k jídlu

Ideální jako aperitiv, ale perfektně doprovodí zeleninový quiche, telecímu carpaccio s bílými lanýži a obecně mořské plody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.