Charles Heidsieck Millésime 2013 Brut (0,75l)

60 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay. Chuť je svěží, výrazná ale kulatá. Do popředí se dostává ovoce, ale i skořice, lékořice a pepř - to celé zahalené do sametové, krémové textury. Velmi dlouhý a vyzrálý závěr.


  • Na skladě
2 590 Kč
Kategorie: Charles Heidsieck
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2013
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Ročník 2013 byl pro šampaňské vynikající, přestože vegetační období přineslo tolik zvratů, že to většinu pěstitelů znervóznilo. Relativně teplá zima přešla do extrémně vlhkého jara a mrazy i obzvlášť silné krupobití zničily část úrody. Neuvěřitelné podmínky v srpnu však daly vinobraní nový směr. Tento měsíc přinesl stálá vedra, kdy teploty někdy stoupaly tak vysoko, že se réva začala přehřívat. Slunečné září však umožnilo hroznům dokončit proces zrání. Modré odrůdy jako Pinot Noir a Meunier mohly plně dozrát a Chardonnay bylo bohaté a zakulacené, přičemž si zachovalo potřebnou kyselost.

 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay

 

Zrání

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi.

Dosáž: 9 g/l

 

Chuť

Toto šampaňské má zlatou barvu, kterou se proplétají čisté, dynamické bublinky. První přivonění odhaluje intenzivní vůni zralých meruněk a broskví, teplých toastů a kouře. Chuť je svěží, výrazná ale kulatá. Do popředí se dostává ovoce, ale i skořice, lékořice a pepř - to celé zahalené do sametové, krémové textury. Velmi dlouhý a vyzrálý závěr.

 

Párování k jídlu

Skvělé jako aperitiv, velmi krásně doprovodí uzené drůbeží maso, pečeného mořského ďasa s klobásou Serrano. Jako dezert doporučujeme mille-feuille se slaným karamelem a praženými lískovými oříšky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

chh_logo