Novinka

CHAPUY Grand Cru Blanc de Blancs Brut Réserve (0,75l)

100 % Chardonnay. Šarmantní aroma květin s dotekem broskve, citrusů a zeleného jablka se po chvíli rozvine v noty hrušky, ananasu a grepu. V ústech je šampaňské krásně čisté, přímé a minerální. Šťavnaté ovocné tóny se mísí se svěží kyselinkou a typickou noblesou odrůdy Chardonnay.


  • Na skladě
965 Kč
Kategorie: Chapuy
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází pouze z vlastních vinic šampaňského domu Chapuy, a to pouze z Grand Cru vinic.

Šampaňské obsahuje zhruba 50 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Jiskřivá zelenkavá barva je protkaná jemnými bublinkami. Šarmantní aroma květin s dotekem broskve, citrusů a zeleného jablka se po chvíli rozvine v noty hrušky, ananasu a grepu. V ústech je šampaňské krásně čisté, přímé a minerální. Šťavnaté ovocné tóny se mísí se svěží kyselinkou a typickou noblesou odrůdy Chardonnay.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Nejlépe mu budou dělat společnost pokrmy z ryb jako třeba sushi, krevety, platýz či mušle svatého Jakuba. Ryby můžete doplnit máslovou omáčkou s citrónem - ta bude s tímto šampaňským krásně notovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne CHAPUY je rodinný statek právě v Oger o rozloze 8 ha vinic. Většina z nich je vysazena v "Côte des Blancs" odrůdou Chardonnay, která umožňuje vyrábět jemné a lehké šampaňské Blanc de Blancs, velmi typické pro tuto oblast. Mezi nimi 3 ha patří slavné "Grand Cru" vesnici Oger.

Další rodinné pozemky, které se nacházejí v "Coteaux Sud d'Epernay" a jsou osázeny odrůdami Pinot Noir a Pinot Meunier (3 ha), se používají k výrobě míchaných šampaňských, ovocnějších a jemnějších.

Rodina CHAPUY je nerozlučně spjata s historií vesnice Oger, protože jeden z jejích předků byl těsně po francouzské revoluci starostou obce. Pěstování vína je spjaté s rodinnou tradici již více než století, ale Serge CHAPUY byl skutečným tvůrcem značky a začal komercializovat šampaňské v roce 1952.

Roku 1981 ho nahradil jeho syn Arnold. V roce 2003 se k němu připojila jeho dcera Elodie, která se stará o rozvoj značky v zámoří. Aurore, mladší dcera rodiny CHAPUYŮ, má od roku 2008 na starosti hospodaření na vinicích a vinařství. Jedná se tedy opravdu o rodinný poklad.