Armand De Brignac Rosé (0,75l) v dárkové krabičce

Vytvořen z některých z nejlepších vinohradů v Montagne de Reims, Armand de Brignac Rosé je směs vín z let 2009, 2010 a 2012. Kombinací Pinot Noir (50%), Meunier (40%) a Chardonnay (10%)  vytváří krásný balanc. Svou růžovou barvu a intenzitu červeného ovoce získává díky dodání červeného vína z Pinot Noir (15 %).


  • Na skladě
12 990 Kč
Kategorie: Armand De Brignac
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Hrozny

Vytvořen z některých z nejlepších vinohradů v Montagne de Reims, Armand de Brignac Rosé je směs vín z let 2009, 2010 a 2012. Kombinací Pinot Noir (50 %), Meunier (40 %) a Chardonnay (10 %)  vytváří krásný balanc. Svou růžovou barvu a intenzitu červeného ovoce získává díky dodání červeného vína z Pinot Noir (15 %).

 

Chuť

Armand de Brignac Rosé je světlý a živý, má stejnou složitost jako Brut Gold této značky, s vrstvami ovoce a pečiva a hlubokou intenzitou, která ho činí skvělým jako aperitiv nebo po celý průběh jídla. Dosážní směs zrála po dobu jednoho roku ve francouzském dubovém sudu, což vede k bohatým a komplexním šampaňským s jemnými tóny vanilky a toastu, přesto s nejčerstvějšími chutěmi a vysokým obsahem kyselosti.

Dozáž: 8,5 g/l

 

Láhev

Stvořené s filozofií nepřipouštějící žádné kompromisy, šampaňské víno Armand de Brignac ztělesňuje kvalitu a mistrovsky zvládnuté řemeslo. Každá lahev je metalizovaná a ručně dokončená aplikací cínového štítku a leštěním. Lahve jsou tak naprosto unikátní a neexistují dvě stejné.

Armand de Brignac představuje novou definici luxusu, razí si svou vlastní cestu a přetváří tak pojetí prestižního šampaňského vína.

 

Párování k jídlu

Ideální jako aperitiv nebo ve spojení s telecím masem s houbami, kachním confitem nebo divokým lososem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značku Armand de Brignac vytvořil americký rapper Jay-Z a vžila se pro něj přezdívka Ace of Spades (pikové eso), díky symbolu na láhvi. Šampaňské produkuje dům Cattier, jehož historie sahá do roku  1625, kdy rodina Cattierů zasadila své první vinice v Montagne de Reims. Takže o kvalitu nouze opravdu není. Šampaňské stvořené s filozofií, která nepřipouští žádné kompromisy.

Šampaňské Armand de Brignac nyní patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím.

Využití pouze prvního lisu přispívá k dosažení živého ovocného charakteru, zatímco trojice použitých ročníků vytváří symfonii chutí a komplexních vrstev.

Dosážní likér obsahuje nejlepší základní víno ze sklizně, zrající jeden rok v novém francouzském dubu. Tento vinařský zásah dodává hotovému cuvée jemnou komplexnost a vnáší do něj tóny pečeného těsta, vanilky a toastové chuti.

Každá lahev je metalizovaná a ručně dokončená aplikací cínového štítku a leštěním. Lahve jsou tak naprosto unikátní a neexistují dvě stejné.