Bonnet-Ponson

Historie vinařství sahá až do roku 1862. V tom roce ho založil Grégoire Bonnet a stal se tak prvním Recoltant/Manipulant v Chamery (patří do apelace Premier Cru). Následující generace vinařství nadále rozšiřovaly a po zničení rodinného sklepa během druhé světové války musel Raul Bonnet vinařství přestěhovat a vyhloubit nová sklepení. Jeho syn André se pak oženil s Monique Ponson, patřící do vinařské rodiny z Vrigni. Tímto svazkem vniklo vinařství Bonnet-Ponson hospodařící na vinicích v Chamery, Vrigny a Coulommes la Montagne. Postupem času André a Monique rozšířili plochu vinic na 9 ha.

Jejich syn Thierry v této činnosti pokračoval hlavně v Chamery a Vrigny. Povedlo se mu ale také zakoupit malé parcely ve Verzenay patřící do apelace Grand Cru.

Roku 2013 převzal otěže rodinného vinařství Cyril Bonnet, jenž v témže roce zahájil konverzi všech vinic na organický způsob hospodaření. Skladba pěstovaných odrůd je rovnoměrně rozdělena mezi Pinot noir, Meunier a Chardonnay. Aby byla odrůdová skladba ještě bohatší, vysázel Cyril v roce 2016 na vinici ve Vrigni i odrůdu Petit Meslier.

Žádné produkty od výrobce Bonnet-Ponson nebyly nalezeny....