Musti Nobilis Prosecco DOC Rosé Millesimato Brut (0,75l)

MUSTI NOBILIS je výběr vín typický pro apelaci Prosecco DOC, příjemně pitelný, s klasickou, příjemnou, harmonickou chutí, dokonale vyvážený a vhodný pro každou příležitost.


  • Na skladě
195 Kč
Kategorie: Musti Nobilis
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Barva / Typ: Růžové
Balení: Holá láhev
 

 

MUSTI NOBILIS je výběr vín typický pro apelaci Prosecco DOC, příjemně pitelný, s klasickou, příjemnou, harmonickou chutí, dokonale vyvážený a vhodný pro každou příležitost.

 

Hrozny

Odrůdy: Glera, Pinot Noir

Hrozny pochází z oblasti Veneto, provincie Treviso. Řetězec Alp chrání révu před severními větry, takže hrozny mohou krásně dozrát. Zimy jsou chladné a vlhké, léta horká. Sklizně probíhají typicky v druhé polovině září.

 

Zrání

Mošt získaný z pomalého lisování je umístěn do ocelových tanků, kde probíhá statická studená dekantace. Kvašení vybranými kvasinkami probíhá při konstantní teplotě 18 °C a  končí za 8-10 dní. Tým enologů vybere nejlepší získaná vína pro zahájení sekundární fermentace (metoda Martinotti-Charmat) při kontrolované teplotě 14 - 15 °C. Jakmile víno dosáhne požadovaného tlaku, obsahu alkoholu a cukru, je zchlazeno a stabilizováno za studena (-2 / -3 °C), filtrováno a zkontrolováno před lahvováním.

 

Chuť

Toto růžové Prosecco má světle zářivou růžovou barvu. Elegantní a intenzivní buket s ovocnými a lehce květinovými tóny. V chuti je víno suché, jemné a vyvážené s notami jablek a broskví. Kulatá a plná struktura prosecca zajišťuje dlouhou a vytrvalou dochuť.

 

Párování k jídlu

Rosé Musti Nobilis je skvělé jako aperitiv, ale zároveň vynikající k rybím polévkám, grilovaným rybám a pokrmům na bázi hub.

Ideální teplota servírování je 9 - 12 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: