Corvezzo Prosecco DOC Extra Dry (0,75l)

Bílé šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Glera a další bílé odrůdy vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Brilantní prosecco s elegantním perlením, výraznou vůní květů akácie a intenzivními tóny hrušek a jablek. Chuť je svěží a harmonická s vynikající délkou.


  • Na skladě
255 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Dry
Odrůda: Glera
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Prosecco „Family Collection 1955” DOC Extra Dry je bílé šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Glera a další bílé odrůdy vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 85% Glera a 15% další bílé odrůdy

 

Chuť

Brilantní prosecco s elegantním perlením, výraznou vůní květů akácie a intenzivními tóny hrušek a jablek. Chuť je svěží a harmonická s vynikající délkou. Pochází z ekologické produkce.

 

Párování k jídlu

Skvělý jako aperitiv, ale lze ho pít kdykoli. Krásně doprovodí brunch, parmskou šunku či třeba tvrdé sýry. Při večeři se nebojte ryb, ať už tepelně upravených nebo v podobě sushi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.