Bericanto Prosecco DOC Brut (0,75l)

Prosecco Bericanto je exkluzivní víno vytvořené jako oslava 20 let spolupráce s vinaři z kopců Vicenzy, Palladiova města, které UNESCO prohlásilo za "světové dědictví". Ve vůni lze rozpoznat především citrusy, zelené jablko, broskev, ale i květ akácie a jasmínu. Chuť je jasná, živá, osvěžující a díky jemným bublinkám až jiskřivá. Závěr je suchý a poměrně dlouhý.


  • Na skladě
245 Kč
Kategorie: Bericanto
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Balení: Holá láhev
 

Prosecco Bericanto je exkluzivní víno vytvořené jako oslava 20 let spolupráce s vinaři z kopců Vicenzy, Palladiova města, které UNESCO prohlásilo za "světové dědictví". Společně totiž rodiny Cielo a Cantine Colli Brerici obdělávají více než 3000 hektarů vinic.

 

Vinifikace

Šumivé víno je vytvořeno metodou Martinotti (také známá jako metoda Charmat), kdy tiché víno po prvním kvašení během běžného výrobního procesu prochází (díky přidání kvasinek a cukru) druhým kvašením v ocelových tancích při kontrolované teplotě a tlaku.

 

Chuť

Světle žlutou barvou prostupují vytrvalé bublinky. Ve vůni lze rozpoznat především citrusy, zelené jablko, broskev, ale i květ akácie a jasmínu. Chuť je jasná, živá, osvěžující a díky jemným bublinkám až jiskřivá. Závěr je suchý a poměrně dlouhý.

 

Párování k jídlu

Vhodné k oslavám, jako aperitiv nebo i k dezertu. Svou všestranností se hodí téměř k jakémukoliv druhu jídla.

Podávejte při teplotě 8°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: