Novinka

Glenmorangie Truffle Oak Reserve 26 YO (0,7l) v luxusní dřevěné krabičce

Je to jedna z nejojedinělejších a nejvzácnějších whisky, vytvořená z posledních truffle oak sudů, nacházejících se ve skladech palírny. Z těchto sudů se nakonec nalahvovalo 1 000 lahví a není v plánu uvádět jakékoliv další. Výjimečně hluboká a komplexní, tato vzácná single malt dozrávala v „truffle oak“ sudech, vyrobených z dubů rostoucích v Černém lese v Německu.


  • Na skladě
49 560 Kč
Kategorie: Glenmorangie
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Skotsko
Oblast: Highlands
Blend: Single malt
Balení: Dárkové balení
 

Výjimečně hluboká a komplexní, tato vzácná single malt dozrávala v „truffle oak“ sudech, vyrobených z dubů rostoucích v Černém lese v Německu.

Před několika lety se Dr Bill Lumsden inspiroval přirozenou harmonií, existující mezi těmito vznešenými stromy a černými lanýži, usazenými v jejich kořenech. Toužil prozkoumat, jaký vliv bude mít toto dřevo na tradičně ovocný styl Glenmorangie Original whisky a naplnil několik sudů.

Je to jedna z nejojedinělejších a nejvzácnějších whisky, vytvořená z posledních truffle oak sudů, nacházejících se ve skladech palírny. Z těchto sudů se nakonec nalahvovalo 1 000 lahví a není v plánu uvádět jakékoliv další.

Po dvou letech tak vznikla první limitovaná edice Truffle Oak Reserve, uvedená v roce 2005. Dr Bill Lumsden ale věřil, že alchymie času by mohla této whisky dodat ještě více kouzla a dal stranou 4 vybrané sudy, kde nechal whisky odpočívat ještě dalších 14 let.

Vytvořil tak bohatou, 26 letou whisky, nádherně kombinující tropické tóny Glenmorangie společně s hloubkou lanýžů a oříšků.

Každá lahev je očíslovaná a podepsaná Dr. Billem Lumsdenem.

Zrála celkem 26 let, z toho 10 let v sudech po burbonu a poté dozrávala 16 let v truffle oak sudech, vyrobených ze dřeva z Černého lesa v Německu.

„Tato ojedinělá whisky měla možnost strávit výjimečně dlouhý čas uvnitř našich truffle oak sudů. Díky tomu vznikla rozmanitá chuťová paleta, mísící tropické ovoce, typické pro Glenmorangie Original, s famózními tóny kokosu, kaštanů a lanýžů.“

Nefiltrovaná za studena. Barva: mahagonová

Aroma: Dřevité s tóny karamelek, lískových oříšků, lanýžů a lehkým závanem vlhké lesní půdy. Přidává se vyzrálý balzamikový ocet, kokos, pečené kaštany, cedrové dřevo a specifická vůně žitného chleba. Pár kapek vody uvolní aroma ořechů, vanilky a borových šišek.

Chuť: Náznak pepře přechází do tropické vlny broskví, mučenky a melounu. Objevuje se mléčná čokoláda a v krásném kontrastu také hluboké tóny lanýžů a pekanové ořechy.

Závěr: Dlouhý, sladký a oříškový, doplněný polechtáním mentolu a skořice.

ABV 55,7%

Nefiltrovaná za studena.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

glenmorangie_logo

Glenmorangie (čti: glenmorendží) je skotská palírna společnosti Glenmorangie plc nacházející se ve vesnici Tain v kraji Ross-shire, jež vyrábí skotskou sladovou whisky. Palírna Glenmorangie byla založena v roce 1843, kdy ji nechal zaregistrovat William Mathieson z Talinu, ale v místech, kde se nyní nachází palírna Glenmorangie, se vyráběl alkohol již od roku 1738.

Velmi dlouho to byla jedna z posledních palíren vlastněná nezávislou společností. Avšak v r. 2004 získala nadpoloviční většinu akcií Glenmorangie Plc. společnost Moet Hennessy (vlastní např. koňak Hennessy a šampaňské Dom Pérignon. Společnost Moet Hennessy tak současně získala i značky Glen Moray a Ardbeg, které patřily do portfolia společnosti Glenmorangie Plc.)

Překlad jména Glenmorangie zní Údolí klidu (nebo také Proláklina vedle vody). Kotle umístěné v palírně jsou nejvyšší ve Skotsku (513cm) a jsou považovány za významný zdroj chuti: při destilaci unikají páry alkoholu relativně dlouhou cestou a zbavují se tak postupně nežádoucích příměsí. Společnost tvrdí, že díky jim se na vrchol kolony dostanou jen ty nejčistší páry alkoholu. Vedení palírny odmítalo dříve připustit, aby se jejich lihovina stala součástí míchaných whisky jiných značek. Až teprve nedávno začala tyto zakázky přijímat. Do plnícího tanku se přidává nepatrné množství whisky Glen Moray - jen tolik, aby nebyla nijak ovlivněna chuť zrající whisky, ale přitom dostatečné množství, aby to nezávislým stáčecím firmám zabránilo prodávat tuto whisky jako čistou sladovou pod slavným názvem Glenmorangie proti vůli firmy.

Tato palírna má velmi rozsáhlé portfolio produktů. Je to hlavně díky tomu, že palírna nechává své produkty zrát nejdříve v sudech po bourbonu a potom dozrávat v sudech po portském, sherry, madeiře a nebo jiných produktech.