Novinka

HMS Victory Navy Strength Gin (0,7l)

Gin HMS Victory vznikl v palírně Isle of Wight, která se nachází na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Anglie. Destilerii založili v roce 2014 přátelé Xavier Baker a Conrad Gauntlett, kteří se rozhodli využít svých bohatých destilačních a vinařských zkušeností.


  • Na skladě
1 260 Kč
Kategorie: HMS Victory
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Velká Británie
Balení: Holá láhev
 

Gin vznikl k upomínce slavné lodi britského královského námořnictva zvané HMS Victory, která byla na vodu poprvé spuštěna v roce 1765. Do dějin se toto plavidlo zapsalo zejména díky tomu, že šlo v roce 1805 o vlajkovou loď viceadmirála Horatia Nelsona v bitvě u Trafalgaru. Od roku 1922 je pak jako loď Národního muzea královského námořnictva umístěna v suchém doku v Portsmouthu. Zajímavostí je, že symbolicky stále slouží v aktivní službě jako vlajková loď Prvního námořního lorda, který je nejvyšším velitelem v britském námořnictvu. Jde tudíž o nejstarší loď na světě nacházející se v činné službě.

Gin vznikl ve spolupráci s Národním muzeem královského námořnictva a část zisku z jeho prodeje je věnována na průběžnou obnovu HMS Victory.

HMS Victory Navy Strength Gin obsahuje vysoký podíl rostlinných výtažků, díky kterým je silný a intenzivní, jak se sluší na nejdéle sloužící válečnou loď světa. Lahvován je při námořnické síle 57 %. 

Jde o výrazný, silný a sebevědomý gin se srdcem a historií a hladkou, avšak komplexní chutí.

Aroma: Intenzivní tóny citrusu a pepře
Chuť: Hřejivé koření s živou energií citronové kůry
Závěr: Dlouhý, vrstevnatý a komplexní, se zakulacenou chutí na patře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: