Bruno Paillard Rosé Premiere Cuvée Extra Brut (0,75l)

Výjimečné víno využívající šťavu z prvního lisu, obsahuje hrozny Pinot Noir a Chardonnay. Toto Cuvée zrálo na kalech po dobu 3 let. Dosáž představuje 6g/l.


  • Na skladě
2 200 Kč
Kategorie: Bruno Paillard
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
 

Výjimečné víno využívající šťavu z prvního lisu, obsahuje hrozny Pinot Noir a Chardonnay. Toto Cuvée zrálo na kalech po dobu 3 let. Dosáž představuje 6g/l. 

Lehce malinově narůžovělá barva, jež se zráním vyvíjí směrem k barvě lososové, je doplněná jemným perlením. Po přivonění můžeme cítit živou a ovocnou vůni rybízu a mírně kyselých červených plodů. Po chvíli provzdušňování můžeme cítit aroma třešní, lesních jahod a fialek. To vše je doplněno přetrvávající svěžestí citrónového nádechu. Svěží a vyzrálé chuti dominuje červené ovoce. Závěr je čistý a dlouhý.

Toto víno se perfektně hodí k pokrmům obsahující drůbež, či bílé maso. A skvěle doplní chuť míchaných salatů a vyzrálých sýrů. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bp_logo

Firma Bruno Paillard, kterou založil majitel téhož jména až v roce 1975, je prozatím nejmladší z producentů šampaňského v tomto výlučném vinařském kraji. Její roční produkční kapacita je nyní půl milionu lahví výhradně typu „Brut“.

Vyrábí 3 druhy „non-vintage“ šampaňského a nabízí také několik starších ročníků, z nichž některé jsou velmi vzácné. Zhruba tři čtvrtiny produkce se vyváží do evropských zemí a USA (celkem do 23 zemí) a od roku 2003 také do České republiky. Veškerá produkce je dodávána pouze do gastronomie, vinoték a sběratelům vína. Bruno PAILLARD jako jedna z mála firem v Champagne označuje každou láhev datem tzv. „dégorgement“. To je okamžik, kdy se z láhve po několikaleté fermentaci odstraňuje usazený sediment, přidává se dosážní likér a láhev se definitivně uzavírá korkovým uzávěrem. Doporučuje se pak ke spotřebě v době od tří měsíců do pěti let, za předpokladu správného skladování jaké platí pro šampaňské.