Novinka

Sieur D'Arques " Blason Rouge Black Edition AOC Crémant de Limoux Brut (0,75l)

Hrozny vinné révy, ze kterých se vyrábí toto vynikající šumivé víno, se pěstují především v oblasti Limoux. Vinice v této oblasti jsou díky chladnějšímu klimatu a dobře zavlažené půdě velmi vhodné pro pěstování odrůd určených pro kvalitní šumivá vína.

Po nalití do sklenky se objeví velmi jemná a krémová pěna, pod kterou tancují drobné a velmi příjemné bublinky. Vůně je elegantní, ve které pocítíte sušené ovoce a koření.


  • Na skladě
465 Kč
Kategorie: Sieur D'Arques
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Limoux
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Balení: Dárkové balení
 

Hrozny

70% Chardonnay, 20% Chenin, 10% Mauzac

Sklizeň probíhá ručně.

 

Vinifikace

Hrozny se sklízejí ručně, aby se zachovala perfektní kondice a kvalita bobulí před pomalým a postupným lisováním. Vylisované šťávy v nejvyšší kvalitě se vinifikují odděleně a při nízkých teplotách, aby se ve finální směsi dosáhlo maximální jemnosti ve vůni. Vína se stáčejí do lahví, kde probíhá druhotná fermentace, která vytvoří perlení. Poté vína zrají tzv „sur lattes“ po dobu nejméně 36 měsíců, čímž se podpoří rozvoj terciárních aromat.

 

Chuť 

Po nalití do sklenky se objeví velmi jemná a krémová pěna, pod kterou tancují drobné a velmi příjemné bublinky. Vůně je elegantní, ve které pocítíte sušené ovoce a koření. Na patře je víno hedvábné a krémové. V chuti dominují toastové tóny, čerstvé upečená brioška a nádech šedého pepře. Chuť je dlouhá, trvalá, svěží se znaky citrusů. Jedná se o komplexní a elegantní šumivé víno s velkým charakterem.

 

Párování k jídlu

Podávejte při teplotě 7-8 °C. Ideální aperitiv, ale rovněž skvěle doprovodí foie gras, humra nebo langustýny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: