CLOUDY BAY Te Wahi (0,75l)

  • 1 z 2

Te Wahi je skutečným vyjádřením Pinot Noir z oblasti Central Otago, které vytvářejí dvě kontrastní vinice: Northburn a Calvert. Northburn leží na strmém a kopcovitém východním břehu jezera Dunstan. Felton Road Calvert v Bannockburnu leží na hlinitopísčité půdě a ve zvlněném terénu prastarého jezera. Tyto vzájemně se doplňující vinice společně vytvářejí skvěle vyvážené víno.


  • Na skladě
1 895 Kč
Kategorie: Cloudy Bay
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Nový Zéland
Oblast: Marlborough
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Pinot Noir
Balení: Holá láhev
 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VINICE

Te Wahi je skutečným vyjádřením Pinot Noir z oblasti Central Otago, které vytvářejí dvě kontrastní vinice: Northburn a Calvert.

Northburn leží na strmém a kopcovitém východním břehu jezera Dunstan. Vinná réva se zde rozprostírá na terasách drsné, kamenité, ledovcové půdy.

Felton Road Calvert v Bannockburnu leží na hlinitopísčité půdě a ve zvlněném terénu prastarého jezera.

Tyto vzájemně se doplňující vinice společně vytvářejí skvěle vyvážené víno.

 

VÝROBA

Hrozny pro Te Wahi 2018 byly převážně odstopkovány a fermentovány v otevřených kvasných nádobách, přičemž 22 % tvoří celé hrozny. 5 dní studené macerace před spontánní fermentací. Celková doba macerace byla zhruba 12-19 dní. Po 12 měsících zrání ve francouzských barikových sudech (30 % nových) bylo víno 12. února 2020 nalahvováno.

 

Chuť

Vůně Te Wahi Pinot Noir 2018 je tmavá a intenzivní. Ucítíte ostružiny, lesní jahody a nádech fialky.

Chuť je elegantní a bohatá na švestky a hložinky. Výrazné třísloviny dohromady se svěžestí přinášejí napětí a rovnováhu zároveň. Dlouhá a intenzivní dochuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: