Vranken Diamant Rosé (0,75l) v dárkové krabičce

Cuvée odrůd 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir, pouze z vinic kategorie Grand a Premier cru. Ve vůni se objevuje vůně červených bobulí, jako jsou lesní jahody a ostružiny. V ústech se potvrzuje vůně jahod doplněná o chuť malinového coulis. Rosé má svěží závěr s překvapivou délkou a typickými brioškovými notami.


  • Na skladě
1 375 Kč
Kategorie: Demoiselle Vranken
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Hrozny

Odrůdy: 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir

Hrozny pochází pouze z Grand Cru a Premier Cru vinic. Při asamblage (míchání růžového šampaňského) je využíváno červeného vína z Cumières, klasifikované jako Premier cru. 

 

Chuť

Krásná lososově růžová, lehce jantarová barva s jemnými, dlouhotrvajícími bublinkami a velkorysou pěnou. Ve vůni se objevuje vůně červených bobulí, jako jsou lesní jahody a ostružiny. V ústech se potvrzuje vůně jahod doplněná o chuť malinového coulis. Rosé má svěží závěr s překvapivou délkou a typickými brioškovými notami.

 

Párování k jídlu

Ideální jako aperitiv nebo ve spojení s telecím masem s houbami, kachním confitem nebo divokým lososem.

Ideální teplota podávání je 8 až 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Vranken je renomovaný výrobce s dlouholetou tradicí. Vinařství bylo založeno v roce 1976 ve městě Reims.

Vranken produkuje širokou škálu šampaňských, včetně blanc de blanc, brut, rosé a používá pouze ty nejlepší hrozny z vlastních vinic, které se nacházení v regionu Champagne.

Champagne Vranken se také angažuje v oblasti udržitelnosti a ochraně životního prostřední. Vinařství používá výhradně hrozny z vlastních vinic, což zajišťuje kontrolu nad celým procesem výroby a minimalizaci dopadu na životní prostředí. Další investicí jsou technologie umožňující obnovu půdy, vody a minimalizace nebo úplné odbourání chemických hnojiv a pesticidů.