HMS Victory Navy Strength Rum (0,7l)

Rum HMS Victory vznikl v palírně Isle of Wight, která se nachází na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Anglie. Destilerii založili v roce 2014 přátelé Xavier Baker a Conrad Gauntlett, kteří se rozhodli využít svých bohatých destilačních a vinařských zkušeností. Kromě rumu se v palírně věnují rovněž výrobě ginu.


  • Na skladě
1 255 Kč
Kategorie: HMS Victory
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Velká Británie
Barva / Typ: Tmavý
Balení: Holá láhev
 

Rum vznikl k upomínce slavné lodi britského královského námořnictva zvané HMS Victory, která byla na vodu poprvé spuštěna v roce 1765. Do dějin se toto plavidlo zapsalo zejména díky tomu, že šlo v roce 1805 o vlajkovou loď viceadmirála Horatia Nelsona v bitvě u Trafalgaru. Od roku 1922 je pak jako loď Národního muzea královského námořnictva umístěna v suchém doku v Portsmouthu. Zajímavostí je, že symbolicky stále slouží v aktivní službě jako vlajková loď Prvního námořního lorda, který je nejvyšším velitelem v britském námořnictvu. Jde tudíž o nejstarší loď na světě nacházející se v činné službě.

Rum vznikl ve spolupráci s Národním muzeem královského námořnictva a poprvé byl představen 31. července 2018 symbolicky právě na palubě HMS Victory. Část zisku z jeho prodeje je věnována na průběžnou obnovu HMS Victory. 

Jde o unikátní směs rumů z Guyany, Trinidadu a Jamajky, které se v palírně Isle of Wight nechávají dále zrát s kusy dřeva, jež originálně pochází z částí lodi HMS Victory. Rum je lahvován při námořnické síle 57 %.

Aroma: Jemná vůně vanilky a dubu
Chuť: Hluboká a intenzivní, s jemnými tóny melasy a lékořice
Závěr: Dlouhý a komplexní, s bohatou a zakulacenou chutí na patře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: