Déthune Grand Cru Cuvée a L’Ancienne Brut (0,75l)

Směs 50% Pinot Noir a 50% Chardonnay. Hrozny pochází z Grand Cru vinic v obci Ambonnay, které sousedí s Champagne Krug. Víno zrálo klasickým způsobem ve 205 litrových šampaňských dubových sudech, poté bylo lahvováno tradiční cestou použitím korkového špuntu (namísto korunkového uzávěru) upevněného na lahvi provázkem. Zrálo nejméně 6 let na kvasnicích. Nazrálá sytá barva. Bohaté a komplexní aroma s delikátními tóny medu, vosku, ovoce, sušeného ovoce. 


  • Na skladě
3 100 Kč
Kategorie: Déthune
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Směs 50% Pinot Noir a 50% Chardonnay. Hrozny pochází z Grand Cru vinic v obci Ambonnay, které sousedí s Champagne Krug. Víno zrálo klasickým způsobem ve 205 litrových šampaňských dubových sudech, poté bylo lahvováno tradiční cestou použitím korkového špuntu (namísto korunkového uzávěru) upevněného na lahvi provázkem. Zrálo nejméně 6 let na kvasnicích. Nazrálá sytá barva. Bohaté a komplexní aroma s delikátními tóny medu, vosku, ovoce, sušeného ovoce. Na patře je bohatost tohoto výjimečného Champagne vyjádřena širokou rozmanitostí chutí, která je podpořena sílou Pinot Noir a finesou Chardonnay.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dethune-logo

Pierre a Sophie Déthune spojují tradici a technologie. Od roku 1990 se neustále vyvíjejí a pravidelně nakupují ty nejlepší vinifikační nástroje. Výrazně vylepšili své kvasné zařízení s 5 dubovými káděmi a 90 dubovými sudy po šampaňském, které Pierre sám nechal zrát, aby se rozvinula nová komplexní aromata.

Extrémně vysoká kvalita šampaňského Paul Déthune je možná díky velmi pečlivě sledované a technologicky vyspělé vinifikaci. Jednou z jedinečných charakteristik tohoto šampaňského domu je, že vína zrají v dřevěných sudech.Mají 5 dubových kádí a 90 dubových sudů po šampaňském. I některá rezervní vína, které vinařství používá, zrají v sudech. Tento jedinečný způsob vinifikace rozvíjí nesrovnatelně komplexní aroma, které je známkou vysoké kvality a svěžesti.