Demoiselle Vranken Tête de cuvée E.O. (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Na první přivonění pozornost upoutá nesmírně elegantní vůně citrusů, především citronu a grapefruitu. Poté se do popředí derou jemné tóny meruněk a bílých květů. Tento koncert uzavírají tóny zralosti v podobě briošky a medu. První dojem na patře je odvážný. Dokonalá vyváženost a neuvěřitelná svěžest dodávají chuti na komplexnosti. Je to lehké a éterické šampaňské s působivou délkou a lehkou citrusovou dochutí, tak typickou pro toto Cuvée.

 


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Demoiselle Vranken
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Hrozny

Odrůdy: 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir

 

Chuť

Jeho světle zlatá barva, charakteristická pro Chardonnay, je zvýrazněna zelenými a bílými třpytivými odlesky. Tento Brut s vynikající průzračností se vyznačuje pozoruhodně vytrvalými pramínky bublinek a jemnou pěnou.

Na první přivonění pozornost upoutá nesmírně elegantní vůně citrusů, především citronu a grapefruitu. Poté se do popředí derou jemné tóny meruněk a bílých květů. Tento koncert uzavírají tóny zralosti v podobě briošky a medu.

První dojem na patře je odvážný. Dokonalá vyváženost a neuvěřitelná svěžest dodávají chuti na komplexnosti. Je to lehké a éterické šampaňské s působivou délkou a lehkou citrusovou dochutí, tak typickou pro toto Cuvée.

 

Párování k jídlu

Toto šampaňské je perfektní jako aperitiv nebo v kombinaci se syrovými rybami (sushi, sashimi, tatarák z tuňáka) či měkkými sýry jako je Chaource či Brie.

Doporučená teplota servírování je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Vranken je renomovaný výrobce s dlouholetou tradicí. Vinařství bylo založeno v roce 1976 ve městě Reims.

Vranken produkuje širokou škálu šampaňských, včetně blanc de blanc, brut, rosé a používá pouze ty nejlepší hrozny z vlastních vinic, které se nacházení v regionu Champagne.

Champagne Vranken se také angažuje v oblasti udržitelnosti a ochraně životního prostřední. Vinařství používá výhradně hrozny z vlastních vinic, což zajišťuje kontrolu nad celým procesem výroby a minimalizaci dopadu na životní prostředí. Další investicí jsou technologie umožňující obnovu půdy, vody a minimalizace nebo úplné odbourání chemických hnojiv a pesticidů.