Verrier & Fils Cuvée Ismerie Extra Brut (0,75l)

100 % Chardonnay. První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech, aby víno nabylo jemných dřevitých vůní. Toto šampaňské je odstřelováno ručně podle původních tradic. Chuť je upřímná, velmi přímá, doprovázená osvěžující perlivostí. Víno si zachová poměrně pevnou a dynamickou strukturu. Chuť podbarvují tóny čerstvého chleba, grapefruitu a dubu.


  • Na skladě
790 Kč
Kategorie: Verrier & Fils
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Cuvée vytvořené na počest Ismérie Verrier (1836 - 1915), první vinařky v této rodině.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Směs obsahuje 25 % rezervních vín z předchozích 2 let.

Hrozny pocházejí z vinic Petit Morin (nedaleko Épernay a Sézanne), jež jsou orientované na jihovýchod a mají jílovité podloží s vápencovými prvky. Stáří vinic je až přes 40 let.

 

Zrání

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech, aby víno nabylo jemných dřevitých vůní. Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách. Toto šampaňské je odstřelováno ručně podle původních tradic.

Dosáž: 4,5 g/l.

 

Chuť

Barva tohoto cuvée je jiskřivá, světle žlutá, oživená jemnými bublinkami a obklopená sametovou pěnou. Otevřená vůně láká na tóny citrusů doplněných o minerální charakter. Po několika vteřinách provzdušnění se osobitě odhalí tóny čerstvého másla, kouře a opečené chlebové kůrky. Později se projeví i kandovaná citronová kůra a bílý pepř. Je to vůně plná mládí, kombinující svěžest, komplexnost a eleganci.

Chuť je upřímná, velmi přímá, doprovázená osvěžující perlivostí. Víno si zachová poměrně pevnou a dynamickou strukturu. Chuť podbarvují tóny čerstvého chleba, grapefruitu a dubu. Příjemná kyselinka dodává šampaňskému dlouhý závěr.

 

Párování k jídlu

Jemná chuť a komplexnost Blanc de Blancs se skvěle hodí k pokrmům z pečené drůbeže, carpacciu z mořských plodů nebo mušlí, sashimi a grilovanému mořskému okounovi.

Doporučujeme servírovat o teplotě 8 - 9°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Po pět generací provozuje rodina Verrier vinice ve vesnici Étoges mezi Epernay a Sezanne.

Od roku 1860 jsou vinaři z otce na syna: Auguste & Ismérie VERRIER / Eugène & Léonie VERRIER / Raymond & Edith VERRIER / Francis & Maryse VERRIER / Emmanuel & Laurence VERRIER. 

Étoges

V Étoges najdeme tři ušlechtilé odrůdy vinné révy Champagne, vysazené na útesu Ile-de-France, na podloží tvořeném křídami „Bélemnite“. Vinice je na středních svazích orientovaných na jihovýchod; sluneční svit (1650 h/rok) a srážky (650 mm/rok). Na severu podporuje zadržování vody plošina Brie, která má jílovité a tudíž nepropustné podloží. Tato zeměpisná poloha upřednostňuje výskyt ranních mlh, které v kombinaci se slunečním svitem dávají vzniknout úžasnému šampaňskému.

Dům produkuje ročně cca 30 000 lahví.