R&L Legras Evanescence Brut Nature 2002 (0,75l)

100% Grand Gru Chardonnay. Pouze 5000 lahví. Stále svěží vůně sušených meruněk, zralých citrusů, ale také kouřového doutníkového tabáku, mandlí a kvasnic. Chuť je kulatá, svěží ale plná s tóny zralých jablek, ananasu a ořechů. Vytrvalý závěr s příjemnými notami kakaa a másla.


  • Na skladě
2 690 Kč
Kategorie: R&L Legras
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Ročník: 2002
Balení: Holá láhev
 

Toto cuvée bylo vyrobeno pouze v omezeném množství 5000 lahví a to pouze v roce 2002, kdy se majitelům R&L Legras narodil syn Evan. Zároveň je to jediné non dosé šampaňské, které kdy společnost R&L Legras do té doby vyrobila. Inu kousek historie!

 

Ročník

Rok 2002 byl pro šampaňské vynikající. Zima byla chladná a mrazivá a pomalu se blížila k pozdnímu jaru. Když však jaro přišlo, bylo ideální a umožnilo úspěšné kvetení révy. Teplé léto přineslo suché a slunečné dny, které umožnily hroznům dozrát, aniž by je spálily. Výsledná vína jsou krásně vyvážená a opulentní.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Chouilly.

Stáří vinic je přes 40 let.

 

ZRÁNÍ

Dosáž: 0 g/l (tedy šampaňské bez přidaného cukru)

 

CHUŤ

Průzračné víno s hlubokou zlato-žlutou barvou a jemným, intenzivním perlením. Stále svěží vůně sušených meruněk, zralých citrusů, ale také kouřového doutníkového tabáku, mandlí a kvasnic. Chuť je kulatá, svěží ale plná s tóny zralých jablek, ananasu a ořechů. Vytrvalý závěr s příjemnými notami kakaa a másla.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské bez dávkování si vychutnejte samotné jako aperitiv. Odvážnou kombinaci tvoří v kombinaci s jehněčím masem.

Ideální teplota podávání je 9 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

legras_logo

Rodina Legrasů začala s pěstováním vína v XVI. století. Ale zásadní obrat nastává v roce 1808 zásluhou Honoré Lergase, který vysadil jedny z nejlepších vinic na území označované Côte des Blancs. (v překladu tzn. svahy s bílým).

Toto území Champagne je tak nazýváno díky odrůdě Chardonnay, která je jedna z nejjemnějších bílých odrůd a jejíž výskyt zde výrazně převládá.

Dobrodružství pokračuje až do dnešních dnů, kdy již po 6 generací je produkováno šampaňské té nejvyšší kvality. V dnešních dnech je však již společnost mnohem větší, byla výrazně rozšířena produkce. Moderní změny, které nastaly však stále vycházejí z tradičních postupů.

U Legrace jsou právem hrdi na to, že tradiční řadu R&L můžeme nalézt na mnoha jídelních stolech gurmánů, v restauracích „pod hvězdami Michelin“, kteří si jí oblíbili.

Všechna naše vína jsou z přívlastkem „Blanc de Blancs“ (bílé z bílých) a hrozny pochází výhradně u oblasti Côte des Blancs z vinic s nejvyšší klasifikací Grand Cru. Vína z odrůdy Chardonnay a mají svoji specifickou, skvělou chuť – nezbývá tedy, než vás pozvat ke sklence Champagne R&L Legras.