Philipponat CLOS DES GOISSES 2005 (0,75l)

Cuvée 65% Pinot Noir a 35% Chardonnay, z 5,5 ha unikátní vinice, která patří v regionu k několika málo Clos a zároveň je nejstarší „single“ vinice a nejstrmější v Champagne. Výjimečný terroir s křídovým podložím je ideálně situován směrem na jih na nejlepším svahu Mareuil-sür-Aÿ, nad řekou Marnou. Částečné zrání (50%) v dřevěných sudech vede k větší komplexnosti a bohatosti bez rizika předčasné oxidace.


  • Na skladě
5 660 Kč
Kategorie: Philipponnat
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2005
Balení: Holá láhev
 

Cuvée 65% Pinot Noir a 35% Chardonnay, z 5,5 ha unikátní vinice, která patří v regionu k několika málo Clos a zároveň je nejstarší „single“ vinice a nejstrmější v Champagne. Výjimečný terroir s křídovým podložím je ideálně situován směrem na jih na nejlepším svahu Mareuil-sür-Aÿ, nad řekou Marnou. Částečné zrání (50%) v dřevěných sudech vede k větší komplexnosti a bohatosti bez rizika předčasné oxidace. U vína neprobíhá jablečno-mléčná fermentace. Zrání na kalech v lahvi podle ročníku a charakteru min. 8 let. Víno lze uchovat při dobrém skladování i několik desítek let. Dozáž 4,25 g/l (nízká - v zásadě splňuje Extra-Brut). Zlatá barva s jemným delikátním perlením. Velmi intenzivní aroma sušeného ovoce s tóny citrusů a kandovaného ovoce, nugátu. Skvělá struktura krémové a plné komplexní chuti s intenzivní a sametovou délkou v závěru. Clos des Goisses je velmi jemné a delikátní víno, které si dokáže poradit se silnými pokrmy jako jsou úpravy zvěřiny, lanýže, kaviár a měkké sýry. Před konzumací je vhodné a doporučené víno přelít do karafy.

Historie vinařství, které je řazeno mezi nejlepší producenty v Champagne, sahá až do roku 1522, kdy se tehdejší členové rodiny stali dodavateli vína na královský dvůr. Vinařství sídlící v obci Mareuil-sur-Aÿ vlastní 17 ha nejlepších 1er Cru a Grand Cru vinic s odrůdou Pinot Noir, perlou mezi nimi je šestihektarová Clos de Goisses, nejstarší single vinice v Champagne.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Samotná historie domu Philipponnat sahá až do roku 1522, kdy se stali tehdejší členové rodiny oficiálními dodavateli vína na královský dvůr Ludvíka XIV. Bylo to ještě v době, kdy v regionu Champagne vznikala pouze tichá vína. Samotná výroba šampaňského se rozběhla v polovině 19. století a značka Champagne Philipponnat, jak je známa dnes, vznikla v roce 1910 kdy byla založena bratry Augustem a Pierrem Philipponnat.

V současné době činí roční produkce 600 000 lahví. K dosažení co možná nejlepší kvality se pyšní vlastnictvím 17 ha vinic Pinot Noir Premier Cru a Grand Cru v oblastech Ay, Mareuil sur Ay, Mutigny a Avenay. Perlou mezi těmito vinicemi je šestihektarová Clos des Goisses. Řada předních kritiků řadí Champagne Philipponnat mezi nejlepší světové producenty šampaňského.