Novinka

Papiamento Aruba Reserve (0,7l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Aroma komplexní a plné charakteru, s tóny javorového sirupu,

pomerančové kůry a tmavého cukru.

Chuť jemná a uvolněná, s tóny sladkého karamelu a svůdným, sofistikovaným závěrem.


  • Na skladě
920 Kč
Kategorie: Papiamento
Velikost lahve: 0,7l
Země původu: Panama
Barva / Typ: Tmavý
Balení: Dárkové balení
 

Ostrov Aruba tvoří jednu z konstitučních zemí Nizozemského království. Nachází se v jižnímKaribiku, asi 1600 km západně od hlavní části Malých Antil a 29 km severně od pobřeží Venezuely. Ostrov měří jen 32 km na výšku a 10 km na šířku. S ostrovem Bonaire a Curaçau tvoří skupinu zvanou ABC ostrovy a s dalšími holandskými ostrovy představují tzv. holandský Karibik.

Papiamento je místní jazyk, kterým se mluví na ABC ostrovech. Jde o spojení afrického, španělského, portugalského, anglického, holandského jazyka a řeči Arawak, kterou mluvili místní obyvatelé předtím, než byla oblast kolonizována.

Rum Papiamento Aruba Reserve je inspirovaný kulturou a příběhy tohoto malého ostrova.

Rum se vyrábí z melasy ve várkách, což umožňuje lepší kontrolu nad fermentací. Vlastní kmenkvasinek byl vyšlechtěn tak, aby přeměnil jen 8 až 8,5 % alkoholu (oproti standardním 10 % a více). Tato nižší koncentrace znamená, že proces probíhá pomaleji, což ale v Karibiku nevadí.

Dvousloupcová destilační kolona vyrobená částečně z mědi, což přispívá k hladké chuti a bohatému aroma.

Tak jako je každý dobrý příběh složen z mnoha různých zážitků, tento blend se skládá z řady lehkých a těžkých rumů, jejichž stáří se pohybuje od 3 až po 12 a 15 let. Pro zrání se používají sudy z nového světa, tedy sudy z amerického bílého dubu po bourbonu a Tennessee whiskey, a pro závěrečný dotek se ukládají do sudů ze starého světa, tedy sudů z francouzského dubu po španělském sherry, které dodávají jemnou a nasládlou dochuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: