MUMM Brut Rosé (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

60 % Pinot Noir, 22 % Chardonnay a 18 % Meunier. Přitažlivě lehkou a svěží vůní prostupují tóny grepu a kandovaného bobulového ovoce jako jsou jahody, třešně či černý rybíz oživený teplým kořením. Energické a svěží šampaňské, které si ale zachovává eleganci. V chuti se promítá voňavé letního ovoce a čerstvě upečené briošky.


  • Na skladě
1 285 Kč
Kategorie: MUMM
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Elegantní růžové šampaňské G.H. Mumm Le Rosé bylo poprvé představeno v roce 1958 na festivalu v Cannes.

 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir, 22 % Chardonnay a 18 % Meunier.

Hrozny pochází z více než 100 vinic. Brut Rosé tak představuje bohatou rozmanitost oblasti a terroiru Champagne.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 6 g/l. 

 

Chuť

Lososově růžovou barvou s oranžovými odlesky prostupuje živý proud jemných bublinek. Přitažlivě lehkou a svěží vůní prostupují tóny grepu a kandovaného bobulového ovoce jako jsou jahody, třešně či černý rybíz oživený teplým kořením. Energické a svěží šampaňské, které si ale zachovává eleganci. V chuti se promítá voňavé letního ovoce a čerstvě upečené briošky. Dlouhý, jasný závěr je vyvážený přirozenou sladkostí červených bobulí.

 

Párování k jídlu

Toto Rosé se výborně hodí k hovězímu tataráčku, anglickému muffinu s pošírovaným vejcem a dezertům s červeným ovocem (třešňový koláč, jahodová bublanina, či jahody Wimbledon). Nebo zkuste kombinaci s tradičními šampaňskými sušenkami.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.