MICHEL ARNOULD Grand Cru Brut Tradition Pinot Noir (0,75l)

100 % Pinot Noir. Vůně je bohatá a plná tónů žluté broskve a černého rybízu doplněná o elegantní křídové noty terroiru. Chuť je velmi ovocná a bohatá, dominují jí zprvu bílé broskve, rybíz a máslové sušenky, poté přichází na scénu citrusy a pražené mandle. Toto šampaňské dosahuje harmonické rovnováhy mezi svěžestí a jemností.


  • Na skladě
795 Kč
Kategorie: Michel Arnould
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic ve Verzenay, kde je průměrné stáří keřů kolem 35 let a nejstarší vinice byly vysazeny v roce 1950.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9,5 g/l

 

CHUŤ

Nejprve vás uvítá světle zlatá barva s hustým proudem krémových bublinek. Vůně je bohatá a plná tónů žluté broskve a černého rybízu doplněná o elegantní křídové noty terroiru. Chuť je velmi ovocná a bohatá, dominují jí zprvu bílé broskve, rybíz a máslové sušenky, poté přichází na scénu citrusy a pražené mandle. Toto šampaňské dosahuje harmonické rovnováhy mezi svěžestí a jemností.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento brut je ideální jako aperitiv, ale bude krásně ladit i k vepřové panence s meruňkami nebo k ovocným koláčům.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Michel Arnould je vynikajícím pěstitelem ve Verzenay v oblasti Montagne de Reims. Specializuje se na odrůdu Pinot noir, která je vysazena na více než 80% z jeho 12 hektarů vinic, z nichž drtivá většina je klasifikována jako Grand Cru. A tak i jeho základní champagne je vyrobeno výhradně z Grand Cru poloh. Dnes v rodinné tradicipokračuje pátá generace rodiny Arnould.