HURÉ FRÉRES MEMOIRE EXTRA BRUT (0,75l)

45 % Meunier, 45 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay. Toto šampaňské má intenzivní vůni čerstvých ořechů a švestek Mirabelle, přesto si zachovává živou citrusovou svěžest. Dlouhá a čistá chuť je daná terroirem Chamapgne. Objevují se tóny zeleného jablka, mandlí, meruněk i lehké noty dubu a kouře. 


  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Huré Fréres
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 45 % Meunier, 45 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay

 

Zrání

Memoire vzniká metodou solera, která zahrnuje přes 30 rezervních ročníků - je tak vzpomínkou na dané sklizně. Víno zraje rok velkém dubovém sudu. Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 2 g/l

 

Chuť

Šampaňské zlaté barvy s jiskřivými odlesky jemných bublinek. Toto šampaňské má intenzivní vůni čerstvých ořechů a švestek Mirabelle, přesto si zachovává živou citrusovou svěžest. Dlouhá a čistá chuť je daná terroirem Chamapgne. Objevují se tóny zeleného jablka, mandlí, meruněk i lehké noty dubu a kouře. Závěr je dlouhý se sametovou texturou.

 

Párování s jídlem

Tento Extra Brut je komplexní a bude mimo jiné ideální i jako aperitiv. Jeho plný potenciál odhalí především s masové pokrmy jako třeba dušená telecí svíčková nebo ryby doplněné máslovou omáčkou, ale také šneci.

Šampaňské doporučujeme podávat o teplotě 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dva bratři, stejné hodnoty, vize, láska k vínu - to je podstata domu Huré Fréres, který vznikl před více než padesáti lety a stále je rodinnou firmou. Dnes ho vede Raoul Huré a jeho dva synové Francois and Pierre a najdete ho v Ludes v Montagne de Reims.

Při tvoření šampaňského se zaměřují na špičkovou kvalitu hroznů, která dávají jejich šampaňskému eleganci a komplexitu. Zároveň věří, že víno odráží kvalitu a kouzlo půdy, ze které pochází, a že je potřeba se o ni tedy starat. 

Praktiky domu, které vedou nejen k udržitelnosti, ale i k jedinečnému šampaňskému:

  • Využití organických kompostů
  • Minimální zpracování půdy
  • Údržba přirozeného půdního pokryvu
  • Pečlivé prořezávání a způsob prořezávání přizpůsobený každé révě
  • Neustálé a pečlivé pozorování našich vinic
  • Pečlivé prořezávání rostlin a management koruny