DAUBY RÉSERVE DEMI-SEC Premier Cru (0,75l)

Tradice a svěžest! Historické víno domu DAUBY, s dominancí Pinot Noir, jež našlo dokonalou rovnováhu s elegancí též zastoupeného Chardonnay. Příjemná květinová vůně přechází v intenzivní chuť se šťavnatými tóny žlutého ovoce. Cítit jsou také ostružiny, teplé briošky a perníkové koření. Jemná mineralita je, díky vyšší dosáži, v krásné harmonii se sladkostí. Šampaňské s překvapivě dlouhým závěrem.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Dauby
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Tradice a svěžest! Historické víno domu DAUBY, s dominancí Pinot Noir, jež našlo dokonalou rovnováhu s elegancí též zastoupeného Chardonnay.

 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir a 40 % Chardonnay

Tento autentický Brut pochází z vinic v Mutigny a Mareuil-sur-Ay klasifikovaných jako Premier Cru.

Toto cuvée obsahuje 50 % rezervních vín zrajících v dubových sudech.

Dosáž: 30 g/l (Demi-sec)

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

 

Chuť

Toto šampaňské na úvod překvapí čipernými provázky bublinek tancujících ve sklenici. Příjemná květinová vůně přechází v intenzivní chuť se šťavnatými tóny žlutého ovoce. Cítit jsou také ostružiny, teplé briošky a perníkové koření. Jemná mineralita je, díky vyšší dosáži, v krásné harmonii se sladkostí. Šampaňské s překvapivě dlouhým závěrem.

 

Párování k jídlu

Tento Demi-Sec můžete podávat k dezertům (například Tarte Tatin), a pro nevšední požitek si ho vychutnejte k asijské kuchyni, sladkokyselým pokrmům nebo jakýmkoli receptům na bázi medu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo