DAUBY RÉSERVE BRUT Premier Cru (0,375l)

Tradice a svěžest! Historické víno domu DAUBY, s dominancí Pinot Noir, jež našlo dokonalou rovnováhu s elegancí též zastoupeného Chardonnay. Příjemná květinová vůně přechází v intenzivní chuť se šťavnatými tóny žlutého ovoce. Cítit jsou také ostružiny, teplé briošky a perníkové koření. Chuť je plná, svěží, zralá s dotykem minerality. Šampaňské s překvapivě dlouhým závěrem.


  • Na skladě
565 Kč
Kategorie: Dauby
Velikost lahve: 0,375l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Tradice a svěžest! Historické víno domu DAUBY, s dominancí Pinot Noir, jež našlo dokonalou rovnováhu s elegancí též zastoupeného Chardonnay.

 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir a 40 % Chardonnay

Tento autentický Brut pochází z vinic v Mutigny a Mareuil-sur-Ay klasifikovaných jako Premier Cru.

Toto cuvée obsahuje 50 % rezervních vín zrajících v dubových sudech.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

Chuť

Toto šampaňské na úvod překvapí čipernými provázky bublinek tancujících ve sklenici. Příjemná květinová vůně přechází v intenzivní chuť se šťavnatými tóny žlutého ovoce. Cítit jsou také ostružiny, teplé briošky a perníkové koření. Chuť je plná, svěží, zralá s dotykem minerality. Šampaňské s překvapivě dlouhým závěrem.

 

Párování k jídlu

Toto suché šampaňské si můžete vychutnat k mušlím svatého Jakuba, nadívané perličce, kachnímu prsu s omáčkou z kaštanů či fíků nebo k sýrům jako je francouzský Epoisses. Skvělou kombinaci nabídne také ale i ke klasickému pečenému kuřeti.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo