DAUBY CUVÉE FLORE Millesime 2012 EXTRA BRUT Grand Cru (0,75l)

Výjimečné stárnutí po dobu 7 let a dosáž Extra-Brut odhalují zajímavé aroma, velkou jemnost a absolutní čistotu. Nejprve vás uvítají tóny sušené citronové kůry, pomerančové kůry, po nich přichází čerstvé mandle, opečený chléb a troška růžových grepů. To vše je zakončeno příjemnou mineralitou a svěží kyselostí.


  • Na skladě
1 395 Kč
Kategorie: Dauby
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: 2012
Balení: Holá láhev
 

Šarmantní a vyspělé. Klenot domu DAUBY, jehož hrozny a základní vína jsou pečlivě vybrány tak, aby mohlo vzniknout toto Cuvée de Prestige.

 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Všechny hrozny pochází z vinic Grand Cru.

Obsahuje rezervní vína z roku 2008 a asi 10 % rezervních vín z ročníku 2005, která byla vinifikována v dřevěných sudech.

Dosáž: 5 g/l (Extra Brut)

 

Zrání

Zrání ve sklepě na kvasinkách minimálně po dobu 7 let.

 

Chuť

Výjimečné stárnutí po dobu 7 let a dosáž Extra-Brut odhalují zajímavé aroma, velkou jemnost a absolutní čistotu. Nejprve vás uvítají tóny sušené citronové kůry, pomerančové kůry, po nich přichází čerstvé mandle, opečený chléb a troška růžových grepů. To vše je zakončeno příjemnou mineralitou a svěží kyselostí. Šampaňské má krásný dlouhý a suchý závěr a je skvělým zážitkem pro náročné nadšence.

 

Párování k jídlu

Toto šarmantní a gurmánské víno bude jedinečným aperitivem ve spojením se sýrovými houstičkami s mandlemi či lískovými oříšky. Podtrhne bohatou chuť jemných pokrmů jako jsou foie gras, křupavé krevety na bazalce, polévka z korýšů či carpaccio z krevet.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo