DAUBY BLANC DE NOIRS BRUT Premier Cru Multivintage (0,75l)

Síla a charakter! 100% Pinot Noir. Vůni kralují především květinové a minerální tóny. Chuť je kulatá, šťavnatá, silná - velmi typická pro Pinot Noir. Cítit lze broskve, pečená jablka, brusinky a grepy v kombinaci s praženými mandlemi, pečícím kořením a máslovými sušenkami. Dlouhý a bohatý závěr vás utvrdí v tom, že toto je opravdu skvělé šampaňské!


  • Na skladě
1 490 Kč
Kategorie: Dauby
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Multi-Vintage
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Tento víceročníkový Brut pochází z vinic v Mutigny klasifikovaných jako Premier Cru.

20 % směsi tvoří rezervní vína ze sklizně roku 2019, 80 % směsi tvoří rezervní vína ze sklizně roku 2021.

 

Zrání

První kvašení části hroznů probíhá i v dubových sudech, aby výsledné šampaňské nabylo na komplexitě. U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Šampaňské zraje minimálně 15 měsíců ve sklepě na kvasinkách. Po odkalení ještě 3 až 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 5,6 g/l 

 

Chuť

Síla a charakter! Šampaňské má slámově zlatavou barvu s měděnými odlesky a jemnými bublinkami stoupajícími sklenicí vzhůru. Vůni kralují především květinové a minerální tóny. Chuť je kulatá, šťavnatá, silná - velmi typická pro Pinot Noir. Cítit lze broskve, pečená jablka, brusinky a grepy v kombinaci s praženými mandlemi, pečícím kořením a máslovými sušenkami. Dlouhý a bohatý závěr vás utvrdí v tom, že toto je opravdu skvělé šampaňské!

 

Párování k jídlu

Toto víceročníkové Blanc de Noirs je přirozeně elegantní a bude mimo jiné ideální i jako aperitiv. Jeho plný potenciál odhalí třeba paštika s drůbežích jater s jablky, telecí svíčková s houbami, pečená perlička či kachní prso s perníkovými knedlíky ale také jednoduchý ořechový koláč.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo