Dom Caudron Sublimité Brut 2008 (0,75l) v dárkové krabičce

50 % Meunier a 50 % Chardonnay. Ovocné a krémové šampaňské s krásnou světle zlatou barvou. Ve vůni vyniká aroma hrušek a citrónu doprovázené tóny zralého bílého ovoce, ale i diskrétním nádechem toastu a mandlí. Chuť je kulatá, bohatá s jemnou mineralitou, s tóny citronu, mandarinky, náznakem ananasu, máslové briošky a čerstvých mandlí. Závěr je překvapivě robustní.

  • 2 350 Kč 450 Kč –19 %
  • Na skladě
1 900 Kč
Kategorie: Dom Caudron
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2008
Balení: Dárkové balení
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Meunier a 50 % Chardonnay

 

ZRÁNÍ

První kvašení hroznů Chardonnay probíhá v dubových sudech, ve kterých předtím zrála slavná 100% Chardonnay vína (jako třeba Chassagne Montrachet). Doba strávená v sudech umocňuje jedinečné vlastnosti Chardonnay. Následně šampaňské zraje minimálně 7 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Ovocné a krémové šampaňské s krásnou světle zlatou barvou. Ve vůni vyniká aroma hrušek a citrónu doprovázené tóny zralého bílého ovoce, ale i diskrétním nádechem toastu a mandlí. Chuť je kulatá, bohatá s jemnou mineralitou, s tóny citronu, mandarinky, náznakem ananasu, máslové briošky a čerstvých mandlí. Závěr je překvapivě robustní.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto šampaňské, patří: sushi, tatarák z lososa, klasický salát caprese či teplý salát s kozím sýrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Kořeny šampaňského Dom Caudron sahají do Passy-Grigny, vesnice v údolí řeky Marny, kde měl slavný kněz Aimé Caudron vizionářský a slibný nápad... Velkorysý epikurejec byl ikonou pěstování vinné révy v této vesnici v údolí řeky Marny. Dom Caudron věděl, že víno, které podávali při jídle, aby si ho každý den vychutnali, má před sebou zářnou budoucnost...

Vinaři z Passy-Grigny žili z prodeje svých hroznů, aniž by sklízeli odměnu, a tak jim Dom Caudron v roce 1929 vnukl myšlenku spojit síly: "Spojme své schopnosti!".

Po jedné schůzce, několika setkáních a štědrém daru přispělo 23 vinařů, každý svým dílem, a spojili své znalosti s podporou kněze Doma Caudrona. Hnutí začalo!
Získali výrobní místo, nástroje a lisovací zařízení, aby mohli využívat, vyrábět a prezentovat plody své společné vášně: Meunier.

Od té doby spojili své odborné znalosti a vypracovali gurmánské šampaňské, které si každý vychutná. Kněz Caudron se stal ztělesněním jejich šampaňského.

Meunier zůstalo podpisem těchto vinařů. Důkladná znalost této původní odrůdy dala vzniknout řadě šampaňských vín, která odhalují její ovocnou osobnost ve všech podobách, od nejjednodušších až po nejsložitější. Vinice se původně rozkládaly na 12 hektarech. Nyní se rozkládá na více než 130 hektarech na svazích údolí Marne.

Od té doby se k nim připojilo více než 60 vinařů, kteří se snaží udržet ducha spolupráce a propagace, který Dom Caudron započal v roce 1929.