Deutz Amour de Deutz 2011 (0,75l)

Unikátní ročníkové šampaňské, vyrobené ze 100% odrůdy Chardonnay, inspirované amorky, proto jeho romantický název. Vůně i chuť je pikantní a vzdušná s jemnými tóny bílých květů mísících se s lahodnou vůní nektarinek, mirabelkové švestky a jemným nádechem čerstvého másla. Hedvábná textura. Dokonalá harmonie mezi květinovými, ovocnými a minerálními tóny.


  • Na skladě
4 390 Kč
Kategorie: Deutz
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2011
Balení: Holá láhev
 

Amour de Deutz je vzácné Cuvée inspirované amorky, proto jeho romantický název.

 

ROČNÍK

Rok 2011 v Champagni byl pro mnohé pěstitele náročný. Jaro bylo mnohem teplejší a sušší než obvykle. Horký a suchý duben a květen pokračovaly v tomto duchu a růst révy předstihl obvyklou křivku s obzvláště časným kvetením v Côte des Blancs. Horká slunečná série náhle skončila, když v abnormálně chladném a vlhkém červnu a červenci přišly vydatné deště protkané nárazovými vedry. V oblasti Côte des Blancs udeřily bouřky s krupobitím, které výrazně snížily úrodu. V době sklizně se teploty ochladily, ale nepředvídatelné dešťové přeháňky stále představovaly problém. Modré hrozny na tom nebyly dobře, ale Chardonnay se podařilo sklidit v překvapivé kondici.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Chardonnay pochází z Grand cru vinic v Avize, le Mensil-sur- Oger, Villeneuve, Vertus a Villers-Marmery.

 

CHUŤ

V jasné žluté barvě se třpytí jemné provázky bublinek. Vůně i chuť je pikantní a vzdušná s jemnými tóny bílých květů mísících se s lahodnou vůní nektarinek, mirabelkové švestky a jemným nádechem čerstvého másla. Hedvábná textura. Dokonalá harmonie mezi květinovými, ovocnými a minerálními tóny.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento ročník podávejte při teplotě mezi 10 a 12 °C, abyste si co nejlépe vychutnali jeho jemnou strukturu a temperament.

Nejlépe mu budou dělat společnost pokrmy z ryb jako třeba sushi, krevety, platýz či mušle svatého Jakuba. Ryby můžete doplnit máslovou omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

deuz_logo

Z přátelství dvou mladých podnikatelů z Cách, Pierra-Huberta Geldermanna a Williama Deutze se v srdci Aÿ v roce 1838 zrodil šampaňský dům Deutz. Vytvořili filozofii naprostého nasazení, která vedla k tomu, že jejich šampaňské bylo rychle oceněno po celé Evropě.

V roce 1983 dům koupila rodina Rouzaud, která vlastní také Louis Roederer.

 

Vinařský rukopis

Výroba vína je velmi tradiční, vinifikace probíhá v nerezových kádích. Dubové sudy se zde zcela vynechávají, aby se zdůraznila čistota a svěžest vína. Základní vína se nechávají kvasit při nízkých teplotách, aby se zachovala aromata, a všechna vína procházejí malolaktickou fermentací (jablečno-mléčným kvašením).