Cristian Senez Carte Verte Brut (0,75l)

Vyrobeno z 50% Chardonnay, 50% Pinot Noir bez mololaktické fermentace. Ve vůni flirtuje lískový oříšek s akátovým květem, lilie s červenými plody. Chuť je elegantní, lehce citrusová s typickými brioškovými notami, proto ho lze lehce párovat s jídlem. 


  • Na skladě
695 Kč
Kategorie: Cristian Senez
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

 

Zrání

U vína neprobíhá malo-laktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Zrání ve sklepě na kalech po dobu minimálně 2 let.

 

Chuť

Ve vůni flirtuje lískový oříšek s akátovým květem, lilie s červenými plody. Chuť je elegantní, lehce citrusová s typickými brioškovými notami, proto ho lze lehce párovat s jídlem. 

 

Párování k jídlu

Perfektně se hodí k lososovi či sushi.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

senez-logo

Tento šampaňský dům se nachází na symbolické šampaňské vinici Côte des Bar, která vyniká kvalitou svých odrůd Pinot Noir a vzácností Pinot Blanc.

La Côte des Bar je v jižní části oblasti Appellation d'Origine mezi Bar-sur-Seine a Bar-sur-Aube. Tato proslulá vinice zajišťuje čtvrtinu dosavadní produkce Champagne. 

Vinařství vyznává politiku úcty k přírodě, a právě proto se již více než 30 let věnují udržitelnému pěstování révy vinné.

Všechny vinice jsou obdělávány s velkým respektem. Jsou držiteli certifikátu HVE. Pokud jde o výrobu, od roku 2016 zavedli chartu HACCP. Tato charta je zárukou kvality, sledovatelnosti a důkazem záruky.