Billecart-Salmon Cuvée Elisabeth Salmon Rosé Vintage 2008 (0,75l)

První Cuvée Elisabeth Salmon pochází z roku 1988, kdy vzniklo na počest manželky zakladatele domu. Toto vynikající cuvée je charakteristické svou delikátní jemností. Jedná se o směs 50% Chardonnay a 50% Pinot Noiru a malého podílu červeného Pinot Noiru z vinice v Mareuil-sur-Ay. Světle růžová barva má četné oranžové odlesky a perlení je velmi jemné a persistentní. Ve vůni převládají drobné červené plody zejména divoké lesní jahody. Design lahve pochází z roku 1818 a etiketa byla navržena v roce 1968 a upravena v roce 2002.


  • Na skladě
5 250 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2008
 

První Cuvée Elisabeth Salmon pochází z roku 1988, kdy vzniklo na počest manželky zakladatele domu. Toto vynikající cuvée je charakteristické svou delikátní jemností. Jedná se o směs 50% Chardonnay a 50% Pinot Noiru a malého podílu červeného Pinot Noiru z vinice v Mareuil-sur-Ay. Světle růžová barva má četné oranžové odlesky a perlení je velmi jemné a persistentní. Ve vůni převládají drobné červené plody zejména divoké lesní jahody. Design lahve pochází z roku 1818 a etiketa byla navržena v roce 1968 a upravena v roce 2002. Jedná se o opravdový skvost mezi růžovými šampaňskými. Champagne se obecně výborně snoubí s celou škálou pokrmů. Fantazii se meze nekladou.

Toto víno je samo o sobě velkým gurmánským zážitkem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.