André Chemin Brut Blanc de Blanc Excellence 2010 (0,75l)

Unikátní ročníkové šampaňské, proto dostalo název Excellence. Je vyráběné pouze z bílého typu hroznů, tedy 100 % Chardonnay a není fermentováno jablečno-mléčným kvašením (malo-laktická fermentace). 


  • Na skladě
990 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2010
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Ročník 2010 byl poznamenán velmi chladnou zimou se silnými mrazy. Počasí se zlepšilo na jaře a na začátku letních měsíců s chladnými a stálými teplotami. Léto bylo horké, ale ne příliš, a vzácné deště potvrdily mimořádně suchý rok. V polovině srpna se vše náhle změnilo. Během pouhých dvou dnů spadl déšť odpovídající dvěma měsícům. Teplo a voda způsobily, že zrání bylo rychlé a velkorysé.

 

Hrozny

Toto šampaňské, vyráběné pouze z bílého typu hroznů, tedy 100 % Chardonnay a není fermentováno jablečno-mléčným kvašením (malo-laktická fermentace).

Dosáž: 5 g/l

 

Zrání

Šampaňské zrálo více než 10 let na kvasinkách ve sklepě a po odkalení (dégorgement) zrálo ještě rok, aby se plně rozvinulo jeho aroma.

 

Chuť

Vytrvalé provázky bublinek, jemná pěna, zářivá žlutá barva se zelenými odlesky. Ve vůni vás uchvátí svěží aroma citrónů, pečených toastů a překvapivé tóny kokosu. Vynikající svěží chuť s dotekem dubu a extrémně dlouhým závěrem.

 

Párování k jídlu

Jemná chuť a komplexnost Blanc de Blancs se skvěle hodí k pokrmům z pečené drůbeže.

Ideální teplota podávání je 7 až 12 °C.

 

Ocenění

Stříbrná medaile DWWA 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.