Novinka

André Chemin About Time '11 (0,75l)

100% Chardonnay z roku 2011. 6 měsíců zraje v dubových sudech. Opojná vůně sušeného ovoce a lanýžů. Chuti dominuje červené citrusové ovoce a pralinky. Nejprve se objevují šťavnaté mandarinky a krvavý pomeranč. Pak potěšení pokračuje s čokoládou a pralinkami, které poskytují jemný a elegantní závěr.


  • Na skladě
990 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: 2011
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Rok 2011 v Champagni byl pro mnohé pěstitele náročný. Jaro bylo mnohem teplejší a sušší než obvykle. Horký a suchý duben a květen pokračovaly v tomto duchu a růst révy předstihl obvyklou křivku s obzvláště časným kvetením v Côte des Blancs. Horká slunečná série náhle skončila, když v abnormálně chladném a vlhkém červnu a červenci přišly vydatné deště protkané nárazovými vedry. V době sklizně se teploty ochladily, ale nepředvídatelné dešťové přeháňky stále představovaly problém. Modré hrozny na tom nebyly dobře, ale Chardonnay se podařilo sklidit v překvapivé kondici.

 

Hrozny

Odrůdy: 100% Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

 

Zrání

První kvašení části hroznů probíhá po dobu 6 měsíců v dubových sudech. U vína neprobíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení).

Dosáž: 3 g/l

 

Chuť

Jasná žlutá barva je protkaná zlatými odlesky a jemnými bublinkami. Toto šampaňské vás láká na opojnou vůni sušeného ovoce a lanýžů. Zprvu ucítíte tóny akátového medu, fíků, rozinek, sušených meruněk a kdoulí. Po chvíli se přidají podtóny koření, tymiánu a lanýžů s nádechem levandule. Chuti dominuje červené citrusové ovoce a pralinky. Nejprve se objevují šťavnaté mandarinky a krvavý pomeranč. Pak potěšení pokračuje s čokoládou a pralinkami, které poskytují jemný a elegantní závěr.

 

Párování k jídlu

Komplexnost tohoto ročníkového Blanc de Blancs se skvěle hodí lanýžům. Perfektní budou jednoduchá jídla jako jsou těstoviny s lanýži či lanýžová omeleta. Ale i dekadentnější pokrmy jako jsou foie gras a fíkový konfit s opečeným toastem.

Ideální teplota podávání je 10 - 12 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.