L'Hoste Brut Origine Jéroboam (3l) v dřevěné krabici

  • 1 z 4

30 % Pinot Noir a 70 % Chardonnay. Vůni dominuje nejprve dužnaté ovoce jako jsou meruňky a broskve. To vše doplněné o tóny citrónu, teplé briošky, zimolezu a medu. Chuť je kulatá, svěží, ale zároveň překvapivě vyzrálá. Promítají se v ní noty jablek, karamelu a pečené drobenky. Závěr je středně dlouhý s dotekem minerality.


  • Na skladě
3 950 Kč
Kategorie: L'Hoste
Velikost lahve: 3l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

HROZNY

Odrůdy: 30 % Pinot Noir a 70 % Chardonnay

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži ještě dalších 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Průzračná zlatá barva s jemnými bublinkami. Vůni dominuje nejprve dužnaté ovoce jako jsou meruňky a broskve. To vše doplněné o tóny citrónu, teplé briošky, zimolezu a medu. Chuť je kulatá, svěží, ale zároveň překvapivě vyzrálá. Promítají se v ní noty jablek, karamelu a pečené drobenky. Závěr je středně dlouhý s dotekem minerality.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si tento Brut dobře vychlazený jako lákavý aperitiv. Ale bude krásně ladit i k lehce upraveným mušlím svatého Jakuba či krevetám, parmazánovému rizotu nebo sýru Brie.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

 

Ocenění

1 étoile guide hachette 2018
Médaille d'or concours international de Lyon 2019
86 points Decanter 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Podnik založili v roce 1970 John a Suzanne l'Hoste. Následně ho předali jejich synům Pascalovi a Dominiqueovi, kteří veškerou svou vášeň a odhodlání investovali do vinic. Vnášením péče, pozornosti a práce s respektem k přírodě ve službách révy i vína, pokračují ve vývoji tohoto nádherného nektaru, kterému říkáme šampaňské.