Pierre Gerbais Grains de Celles Extra Brut (0,75l)

50 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay a 25 % Pinot Blanc. Čerstvé, klasické vůni dominují nejprve citrusy a bílé květy. Ty se později rozvinou do zralých toastových, jemně kouřových a minerálních tónů.Chuť je šťavnatá, plná ale stále lehká. Promítají se v ní noty smetany, zralých bílých broskví, kandovaných citrónů a máslových sušenek.


  • Na skladě
1 075 Kč
Kategorie: Pierre Gerbais
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay a 25 % Pinot Blanc

Odrůda Pinot Blanc, v Champagne jinak málo používaná, je v oblasti Côte Des Bars doma. A vinařství Pierre Gerbais, které vlastní 4ha vinic této odrůdy, ji s úspěchem používá do svých cuvée.

Toto neročníkové šampaňské je postaveno především na ročníku 2009.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži odpočívá ještě dalších 6 měsíců ve sklepě.

Dosáž: 4 g/l

 

CHUŤ

Hluboká zlatá barva s jemnými bublinkami. Čerstvé, klasické vůni dominují nejprve citrusy a bílé květy. Ty se později rozvinou do zralých toastových, jemně kouřových a minerálních tónů.Chuť je šťavnatá, plná ale stále lehká. Promítají se v ní noty smetany, zralých bílých broskví, kandovaných citrónů a máslových sušenek.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Extra Brut lze vychutnat samotný jako aperitiv, ale hodí se i třeba ke krevetám s avokádem či tataráčku z tuňáka.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pierregerbais_logo

Rodinné vinařství u Celles-Sur-Ource v nejjižnější oblasti Champagne - Côte Des Bars. Půdy jsou zde jílové a křídové. Používají se odrůdy Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Blanc Vrai (v Champagne jinak málo používaná odrůda, je v oblasti Côte Des Bars je však doma). Vinařství PIERRE GERBAIS má všechny své pozemky na slunných svazích údolí l'Ource, průměrné stáří vinic je 30 let, v případě těch nejstarších více než sto let!