Moët & Chandon Impérial Brut (0,75l) v dárkové krabičce se zlatou skleničkou

  • 1 z 2

Nabízíme Vám ve zlaté krabičce se zlatou skleničkou Moët & Chandon Imperiál Brut (0,75l) dohromady tvoří ideální dárek!


  • Na skladě
1 790 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Sada obsahuje:

1x zlatá sklenička 

1x Moët & Chandon Imperiál Brut (0,75l)

1x luxusní zlatá krabička

 

Moët & Chandon Imperiál Brut

Jistě poskytne každé oslavě pocit stylu, Moët Impérial - poprvé vytvořený v roce 1869 - se vyznačuje svou vitalitou, svůdností a elegancí. Je to opravdu ikonické šampaňské.

 

Hrozny

Moët Impérial je vytvářen v srdci Champagne z více než 100 vín (z nichž 20-30 % je rezervních), pečlivě vybraných pro zvýšení komplexity a stálosti šampaňského. Tato směs obsahuje 30-40 % odrůdy pinot Noir, 30-40 % Meunier a 20-30 % Chardonnay - sklizené z největšího statku v regionu - které dodávají šampaňskému plnost, jemnost a eleganci.

 

Chuť

Poznejte chuť čerstvých zelených jablek a citronových tónů, které ustupují bílým květům a kamenité mineralitě. Vůně pražených kešu ořechů a buchet přidávají složitost a elegantní nádech vanilky. Bohaté příchutě hrušek, bílých broskví a jablek jsou následovány osvěžujícími bublinkami, které se postupně zmírňují a odhalují citrusové ovoce a angrešt.

 

Párování k jídlu

Ovoce a ryby jsou skvělou kombinací, která doplňuje elegantní chuť Moët & Chandon Impérial. Doplnit ho můžete například dušenou rybou, jako je mořský okoun, s lehkými omáčkami, nebo kuře pečené s tymiánem. Je ale také perfektní k čerstvému kozímu sýru a celozrnnému chlebu nebo k dobrému sýru Brie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.