Novinka

Louis Brochet Brut Heritage (0,75l)

80 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 5 % Meunier. Ve vůni jsou nejvíce cítit tóny vanilky, medu, akátového květu a hrušek. To vše doplněné o čerstvě upečené briošky. Chuť je komplexní, kulatá a skvěle vyvážená. Promítají se v ní noty jablek, meruněk, kandovaných citrónů, vanilky, dubu a máslových sušenek. 


  • Na skladě
945 Kč
Kategorie: Louis Brochet
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 80 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 5 % Meunier

Směs obsahuje 50 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži odpočívá ještě dalších 6 měsíců.

Dosáž: 6 - 8 g/l

 

CHUŤ

Zlatavou barvou se proplétají drobné ale živé bublinky. Ve vůni jsou nejvíce cítit tóny vanilky, medu, akátového květu a hrušek. To vše doplněné o čerstvě upečené briošky. Chuť je komplexní, kulatá a skvěle vyvážená. Promítají se v ní noty jablek, meruněk, kandovaných citrónů, vanilky, dubu a máslových sušenek. Dlouhá chuť doznívá v anýzovém závěru.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto šampaňské, patří: kuřecí či krůtí casserole, pomalu tažené hovězí se švestkami, fricassee z mušlí svatého Jakuba s jarní zeleninou. Ze sýrů je ideální gouda s lanýži.

Ideální teplota podávání je 7 - 9°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Louis Brochet se od 19. století nachází na úpatí Montagne de Reims ve vesnici Ecueil. Zde se rodinná vášeň pro vinice a pečlivá práce na terroir předávala čtyřmi generacemi vinařů. Pinot Noir d'Ecueil je plodem pečlivého výběru, plně zvládnuté odbornosti a pečlivé práce v průběhu let, která dává našim šampaňským Louis Brochet jemnost a charakter.

Od roku 2002 vede tento šampaňský dům sourozenecké duo Hélène a Louis Brochet.