Novinka

Louis Barthélémy Zero Dosage Topaze (0,75l)

40 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay a 40 % Meunier. Ovocná vůně kombinuje čerstvé grepy a maliny s medem a brioškou. V ústech je šampaňské čisté a strukturované s jemnou chutí zeleného jablka a bílé broskve. Toto autentické a rafinované víno je dokonalým příkladem rovnováhy mezi třemi odrůdami Champagne. Závěr je dlouhý s jemnou mineralitou.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Louis Barthélémy
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 40 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay a 40 % Meunier

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 0 g/l (tedy šampaňské bez přidaného cukru)

 

CHUŤ

Sytě zlatou barvou prostupují jemné bublinky tvořící vytrvalou pěnu na povrchu. Ovocná vůně kombinuje čerstvé grepy a maliny s medem a brioškou. V ústech je šampaňské čisté a strukturované s jemnou chutí zeleného jablka a bílé broskve. Toto autentické a rafinované víno je dokonalým příkladem rovnováhy mezi třemi odrůdami Champagne. Závěr je dlouhý s jemnou mineralitou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Skvěle se hodí jako aperitiv ale také výborně podtrhne chuť grilovaných krevet či sushi.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Louis Barthélémy byl založen v roce 1923 ruskou princeznou Baudry, která uprchla z Moskvy do Epernay. Dům se jmenoval Baudry Lebrun & Cie, ale v roce 2002 ho koupil Jean-Barthélémy Chancel, syn vinařů z oblasti Rhóny. Jako symbol tohoto znovuzrození byl název změněn na Louis Barthélémy a vinařství se v roce 2011 přestěhovalo do Aÿ a usadilo se v tom, co bylo dříve majetkem francouzské koruny za Jindřicha IV.

Dům těží z bohatých a diverzifikovaných smluv o nákupu hroznů ve velkém počtu vinic. Z vinařského prostředí se snaží získat to nejlepší z rozmanitých terroirů Champagne, abychom mohli vyrábět skvělá a hlavně zajímavá šampaňská.