Le Mesnil Sublime Blanc de Blancs Grand Cru Brut Vintage 2015 (0,75l)

100 % Chardonnay z Grand Cru vinic, vyráběné pouze v těch nejlepších ročnících. Přivítá vás jemná vůně bílých květů, pomerančů, meruněk, křupavých toastů a mandlí. Upřímné a vyvážené chuti dominují máslové a lehce opečené tóny doplněné o vyzrálou kyselinku. Závěr je dlouhý a koncentrovaný.


  • Na skladě
1 845 Kč
Kategorie: Le Mesnil
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2015
Balení: Holá láhev
 

„Sublime“ znamená „vznešený“ a krásně vystihuje toto prestižní cuvée šampaňského domu Le Mesnil vyráběné pouze v  těch nejlepších ročnících.

 

Ročník

Rok 2015 se vyznačoval extrémními výkyvy počasí: mírná, deštivá zima ustoupila kontrastnímu jaru s obdobím mrazů, po němž následovala intenzivní vedra a bouřlivé léto. Chladné a suché září umožnilo hroznům dokonale dozrát. Především modré hrozny ukázaly pozoruhodnou zralost s výraznou ovocnou vůní a plným tělnatým dozvukem.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Toto elegantní šampaňské má velmi jemné perlení a sametovou texturu. Přivítá vás jemná vůně bílých květů, pomerančů, meruněk, křupavých toastů a mandlí. Upřímné a vyvážené chuti dominují máslové a lehce opečené tóny doplněné o vyzrálou kyselinku. Závěr je dlouhý a koncentrovaný.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Velmi příjemný aperitiv, ideální v kombinaci s mořskými plody od tataráčku ze sivena, přes krevety až po mořského okouna v soli.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společenství vinařů ze slavného šampaňského městečka Le Mesnil-sur-Oger bylo založeno v roce 1937. Vinice Le Mesnil sur Oger má skutečně vynikající terroir, 100 % jejích vinic je hodnoceno jako "Grand Cru". Vinice se nachází v srdci prestižního "Côte des Blancs", tak zvaného kvůli všudypřítomnosti vynikajícího Chardonnay. Kvalita vinic je dána tím, že jsou orientovány na východ.