DAUBY ROSÉ BRUT Magnum (1,5l)

Projevují se v ní maliny a kandované třešně spojené s lehkými tóny citrónu, bílé broskve s nádechem křídy, jablka a ostružin. Chuť je ovocná, gurmánská, elegantní, přímá a nabízí napětí. Nabízí noty citrónu, jablka a hrušky spojené s jemnými tóny křupavé bílé broskve a černého ovoce, to vše s dotekem briošky v závěru. Šťavnaté, ovocné a krémové růžové šampaňské.


  • Na skladě
1 690 Kč
Kategorie: Dauby
Velikost lahve: 1,5l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Smyslnost a ovocnost!

 

Hrozny

Odrůdy: 70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

Dosáž: 6 g/l (Brut)

 

Zrání

Růžové šampaňské vytvořené metodou míchání. Červené víno, které obsahuje, zrálo rok v dubových sudech, proto má šampaňské krásnou lososovou barvu. Šampaňské následně zrálo ve sklepě na kalech minimálně po dobu 3 let. 

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

Chuť

Perlivost tohoto Rosé je velmi jemná a elegantní. Vůně je ovocná a nabízí jemnou krémovost. Projevují se v ní maliny a kandované třešně spojené s lehkými tóny citrónu, bílé broskve s nádechem křídy, jablka a ostružin. Chuť je ovocná, gurmánská, elegantní, přímá a nabízí napětí. Nabízí noty citrónu, jablka a hrušky spojené s jemnými tóny křupavé bílé broskve a černého ovoce, to vše s dotekem briošky v závěru. Šťavnaté, ovocné a krémové růžové šampaňské.

 

Párování k jídlu

Šampaňské plné vášně, svěžesti a ovocné chutě, lze vychutnávat při každé příležitosti, ať už jako aperitiv či součást gurmánského zážitku. Jeho chuť je ještě více podtržena, pokud je podáváno s voňavým kuřetem na citrusech, krevetami na paprice, rybami a grilovanými masem či dezerty, jako jsou ovocný koláč, bavarois nebo crumble s červeným ovocem (jahodami, malinami, rybízem či rebarborou).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo