Corvezzo Prosecco DOC Brut Rosé (0,75l)

Suaché růžové šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Glera a Pinot Nero vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Ve vůni vynikají rafinované tóny červeného bobulového ovoce, následované zajímavými kořeněnými tóny. Cítit jsou zejména jahody, citrónová kůra a květ akátu.


  • Na skladě
275 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Glera, Pinot Nero
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Prosecco Rosé „Family Collection 1955” DOC Brut je růžové šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Glera a Pinot Nero vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 85% Glera a 15% Pinot Nero (Pinot Noir / Rulandské modré)

 

Chuť

Brilantní prosecco, s jemnou a elegantní růžovou barvou a vytrvalými bublinkami. Ve vůni vynikají rafinované tóny červeného bobulového ovoce, následované zajímavými kořeněnými tóny. Cítit jsou zejména jahody, citrónová kůra a květ akátu. V ústech je víno suché a vyvážené s příjemnou svěžestí.

 

Párování k jídlu

Skvělý jako aperitiv, ale lze ho pít kdykoli. Krásně doprovodí brunch, parmskou šunku či třeba tvrdé sýry. Při večeři se nebojte ryb, ať už tepelně upravených nebo v podobě sushi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.