Corvezzo Pinot Grigio delle Venezie (0,75l)

Suché bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Pinot Grigio vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Pinot Grigio se slámově žlutou barvou. Na nose okamžitě vynikne výrazná nota broskve, citrusů a bílých květů. Chuť je svěží a pikantní, ale dobře vyvážená jemností.


  • Na skladě
190 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Pinot Grigio
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Pinot Grigio delle Venezie „Family Collection 1955” je suché bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Pinot Grigio vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Pinot Grigio (Rulandské šedé / Pinot Gris)

 

Chuť

Pinot Grigio se slámově žlutou barvou. Na nose okamžitě vynikne výrazná nota broskve, citrusů a bílých květů. Chuť je svěží a pikantní, ale dobře vyvážená jemností.

 

Párování k jídlu

Víno k zapečenému mořskému vlkovi s cherry rajčaty a aromatickými bylinkami nebo k vegetariánským jídlům, jako je ratatouille. Jeho svěžest a snadné pití ho předurčuje také k aperitivu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.