Corvezzo Cabernet Sauvignon (0,75l)

Suché červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Cabernet Sauvignon vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. V chuti je víno ovocně šťavnaté obohacené kořenitými tóny ušlechtilého dřeva. Ovocná složka reflektuje dojem z aroma vína a přináší k chuťovým pohárkům mix tmavého ovoce a vyzrálých višní. 


  • Na skladě
190 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Červené
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Balení: Holá láhev
 

Corvezzo Cabernet Sauvignon „Family Collection 1955” je suché červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Cabernet Sauvignon vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Cabernet Sauvignon

 

Chuť

Aroma je opojně ovocné a koncentrované s typickými tóny černého rybízu, ale ucítíte i vůni dalšího tmavého ovoce jako jsou ostružiny a švestky, patrná je i příjemná kořenitost. V chuti je víno ovocně šťavnaté obohacené kořenitými tóny ušlechtilého dřeva. Ovocná složka reflektuje dojem z aroma vína a přináší k chuťovým pohárkům mix tmavého ovoce a vyzrálých višní. Taniny jsou ovocné, vyzrálé a zaoblené zaoblené. Dochuť je delší ovocně šťavnatá s kořenitým dozvukem ušlechtilého dřeva.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.