Corvezzo Sauvignon Blanc (0,75l)

Suché bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Sauvignon Blanc vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto. Aromatika je příjemně expresivní s tóny čerstvě posečené trávy, listů černého rybízu, lákavě šťavnatou svěžestí citrusů a ovocnými tóny angreštu a broskví.


  • Na skladě
190 Kč
Kategorie: Corvezzo
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Veneto
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon Blanc
Balení: Holá láhev
 

CorvezzoSauvignon Blanc „Family Collection 1955” je suché bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdySauvignon Blanc vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Veneto.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Sauvignon Blanc

 

Chuť

Aromatika je příjemně expresivní s tóny čerstvě posečené trávy, listů černého rybízu, lákavě šťavnatou svěžestí citrusů a ovocnými tóny angreštu a broskví. V chuti je víno příjemně koncentrované a působí velmi harmonickým dojmem, je v lince s očekáváním z jeho vůní a můžete zde cítit angrešt, nektarinky, svěžest citrusů, ale i příjemné odrůdově typické bylinkové tóny. Celkově víno působí vyváženě, svěže s dobrou koncentrací chutí a vůní. Dochuť je delší se šťavnatými ovocně bylinkovými dozvuky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Corvezzo je výjimečné svým certifikovaným ekologickým přístupem k výrobě vína. Rodinný podnik se nachází mezi Dolomity a Jaderským mořem, což je ideální oblast pro produkci bio hroznů, ze kterých vytváří odrůdy Prosecco a Pinot Grigio.

Dnes vede vinařství Giovanni Corvezzo, který vytvořil první bio Prosecco na území Itálie a dnes je lídrem v odvětví výroby organického Prosecca. Mimo jiné zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů. Jejich filozofií je, že dobré víno musí být dobré i pro životní prostředí a zdraví spotřebitele.