Bauchet Cuvée Origine Brut (0,375l)

Složení: 60 % Pinot Noir a 40 % Chardonnay. Po přivonění můžeme cítit hrušku, zelené jablko, hloh a hyacint. Po chvíli provzdušňování se objeví tóny másla, mandlí a sušenek. Víno je krásně komplexní a i po několika minutách stále svěží a živé.


  • Na skladě
480 Kč
Kategorie: Bauchet
Velikost lahve: 0,375l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay

Víno obsahuje 25 % rezervních vín. Hrozny pochází z vinic v Côte des Bar (Aube),  Côte des Blancs (Grauves) a Montagne de Reims (Bisseuil).

Dosáž: 8 g/l

 

Zrání

Toto víno zrálo přes 2 roky ve sklepích na kvasinkách. 

 

Chuť

Víno světle žluté barvy se stříbrnými odlesky. Jemné perlení, tvořené provazcem přetrvávajících bublinek, vytváří na povrchu bílou pěnu. 

Po přivonění můžeme cítit hrušku, zelené jablko, hloh a hyacint. Po chvíli provzdušňování se objeví tóny másla, mandlí a sušenek. Víno je krásně komplexní a i po několika minutách stále svěží a živé.

Chuť je velmi ovocná s dominancí grepových tónů. Rovnováha cukru a kyselinky přináší vínu jak tělo, tak i příjemnou svěžest. Závěr je velmi dlouhý s výraznou chutí, doplněný o příjemné minerální tóny a lehkou hořkost. 

 

Párování k jídlu

Toto víno se skvěle hodí jako aperitiv, či jakožto doplněk lehké kuchyně. Výborně se hodí např. k asijským nudlím, mrkvové polévce, či gratinované cuketě se sýrem Mimolette.

Víno doporučujeme podávat o teplotě 8°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bauchet_logo

Rodinný šampaňský dům s historií sahající až do roku 1920. Rodina využívá 34 hektarů vinic rozložených na 7 různých terroir.

Vinice

Vinice se nacházejí v terroirech Côte des Blancs, Montagne de Reims a v Côte des Bar a jsou osázeny výhradně ušlechtilými odrůdami vinné révy.

  • 9 hektarů Premier Cru se nachází v Grauves (Côte des Blancs) a v Bisseuil (Montagne de Reims).
  • 25 hektarů, převážně s Pinot Noir, roste v Côte des Bar v Bar sur Seine, Bragelone-Beauvoir (poblíž Riceys), v Saulcy, ve Vitry le Croisé a v Bligny.

Částečné přesazování révy, které se provádí každý rok, domu umožňuje mít silné a zdravé révy, které jsou v průměru 20 let staré.

Výroba

Všechny různé fáze vývoje a vinařských procesů jsou prováděny na statku BAUCHET, rodinou a kvalifikovaným personálem. Takže vše je 100% Made in the Bauchet Estate.

V Bisseuil jim dva nejmodernější lisy na 8 000 kg umožňují šetrně lisovat vzácné hrozny, aby získali mošt, který je co nejčistší a průzračný. Šampaňské Bauchet obsahuje pouze ty nejušlechtilejší šťávy „cuvée“ (tedy ty z prvního lisování).  Vína kvasí ve sklepech v Bisseuil po dobu 2 až 8 let tak, aby šampaňské dosáhlo plné zralosti.

Ekologie

V roce 2020 provedl dům Bauchet významnou ekologickou transformaci, která vyústila v získání certifikací High Environmental Value (HVE) a Sustainable Viticulture in Champagne (VDC). "Je důležité nabízet vynikající produkty a toho je třeba dosáhnout pomocí respektu k životnímu prostředí a nového přístupu k naší práci na vinicích.", říká Robin Bauchet.