Bauchet Cuvée Mémoire Millésime 2015 Premier Cru (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Cuvée Mémoire má zářivou žlutou barvu s provázky jemných bublinek, které na povrchu vyváří krémovou pěnu. Vůně nabízí tóny chleba, másla, žlutého ovoce a narcisů. Po provzdušnění se aroma stává bohatším, s nádechem medu a hrušek na minerálním pozadí. Šumivá pěna v ústech má jemnou a sametovou texturu.


  • Na skladě
1 550 Kč
Kategorie: Bauchet
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2015
Balení: Dárkové balení
 

Ročník

Zima i jaro byly chladné a vlhké, což zpozdilo rašení i kvetení. Po odkvětu se objevily různé problémy, hrozny trpěly millerandage i coulure kvůli nízkým teplotám, což snížilo úrodu.Teplé a slunečné září však přineslo dostatek tepla, aby zachránilo Chardonnay i Pinot Noir. Sklízelo se později než obvykle, aby se využilo příznivého počasí.

 

Hrozny

Ročníkové víno obsahující 75 % Chardonnay a 25 % Pinot Noir. Hrozny pocházejí z vinic Premier Cru v oblasti Côte de Blancs (Grauves) a Montagne de Reims (Bisseuil).

Dosáž: 7 g/l

 

Chuť

Cuvée Mémoire má zářivou žlutou barvu s provázky jemných bublinek, které na povrchu vyváří krémovou pěnu. Vůně nabízí tóny chleba, másla, žlutého ovoce a narcisů. Po provzdušnění se aroma stává bohatším, s nádechem medu a hrušek na minerálním pozadí. Šumivá pěna v ústech má jemnou a sametovou texturu. Kyselinka se objeví až v závěru za doprovodu minerality a jemné slanosti. Dochuť šampaňského je komplexní, napínavá a poměrně dlouhá.

 

Párování k jídlu

Tento ročník podávejte při teplotě mezi 10 a 12 °C, abyste si co nejlépe vychutnali jeho jemnou strukturu a temperament.
Hodí se hodí k rybě smažené v těstíčku, vegetariánskému pastýřskému koláči se sladkými bramborami a čočkou, telecímu filé sbramborami dauphinoise, kuřeti Bresse na smetaně nebo křehkému telecímu hrudí v omáčce Chaource.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bauchet_logo

Rodinný šampaňský dům s historií sahající až do roku 1920. Rodina využívá 34 hektarů vinic rozložených na 7 různých terroir.

Vinice

Vinice se nacházejí v terroirech Côte des Blancs, Montagne de Reims a v Côte des Bar a jsou osázeny výhradně ušlechtilými odrůdami vinné révy.

  • 9 hektarů Premier Cru se nachází v Grauves (Côte des Blancs) a v Bisseuil (Montagne de Reims).
  • 25 hektarů, převážně s Pinot Noir, roste v Côte des Bar v Bar sur Seine, Bragelone-Beauvoir (poblíž Riceys), v Saulcy, ve Vitry le Croisé a v Bligny.

Částečné přesazování révy, které se provádí každý rok, domu umožňuje mít silné a zdravé révy, které jsou v průměru 20 let staré.

Výroba

Všechny různé fáze vývoje a vinařských procesů jsou prováděny na statku BAUCHET, rodinou a kvalifikovaným personálem. Takže vše je 100% Made in the Bauchet Estate.

V Bisseuil jim dva nejmodernější lisy na 8 000 kg umožňují šetrně lisovat vzácné hrozny, aby získali mošt, který je co nejčistší a průzračný. Šampaňské Bauchet obsahuje pouze ty nejušlechtilejší šťávy „cuvée“ (tedy ty z prvního lisování).  Vína kvasí ve sklepech v Bisseuil po dobu 2 až 8 let tak, aby šampaňské dosáhlo plné zralosti.

Ekologie

V roce 2020 provedl dům Bauchet významnou ekologickou transformaci, která vyústila v získání certifikací High Environmental Value (HVE) a Sustainable Viticulture in Champagne (VDC). "Je důležité nabízet vynikající produkty a toho je třeba dosáhnout pomocí respektu k životnímu prostředí a nového přístupu k naší práci na vinicích.", říká Robin Bauchet.